Prečo sa o tom tak málo hovorí alebo 5 dôvodov, prečo navštevovať umelecké kurzy

kurz maľovanie umelecký Baterkáreň umenie akavrel emócie

Umelecké kurzy sú jedny z prvých, ktoré sme u nás v Baterkárni organizovali a nie je to náhoda. Uvedomujeme si totiž, aké množstvo benefitov majú – či už ide o akvarel, kresbu alebo inú výtvarnú techniku. Tým najväčším prínosom je psychická pohoda, taká prepotrebná v dnešnej spoločensky a politicky vypätej situácii. Toto je päť dôvodov, prečo navštevovať umelecké kurzy.

 

1. Liek na stres a úzkosti

Stres sa dotýka takmer všetkých z nás, či už je to stres v práci, ale aj v škole, na materskej, stres z finančnej situácie, zdravotných diagnóz. Rovnako pribúda aj ľudí, ktorých trápia úzkostné stavy. Citlivejším povahám stačí pozrieť si správy. Preto je veľmi dôležité nájsť si spôsoby, ktorými dokážeš relaxovať a povzniesť sa nad všetky stresové faktory v tvojom živote. Iste, môžeš si naliať pohár vína a pustiť lacný film, ale oveľa hodnotnejšie je napríklad „vypnúť“ pri tvorivom procese. Ponoriť sa do práce s farbami a štetcom, sledovať, ako vzniká niečo krásne, zmeniť prostredie a stretnúť nových ľudí – to všetko môžeš zažiť na umeleckých kurzoch. Veľmi obľúbený je napríklad náš Intenzívny kurz akvarelu, ktorý je rozdelený do troch lekcií v jednom mesiaci. Termíny si pozri v programe

2. Emócie na plátne

Čo s pretlakom emócií v rôznych životných obdobiach? Treba ich využiť a premeniť na niečo krásne. Práve emócie vedia byť veľkým zdrojom inšpirácie. Keď používaš farby a maľuješ bez zábran, práve vtedy si môžeš uvedomiť vlastné vnútorné obrazy – nazrieť do seba a možno nájsť odpovede na otázky, ktoré ťa trápia. Ak neveríš, skús. 

kurz Baterkáreň maľovanie emócie umenie akvarel

3. Komunitný rozmer

Naše kurzy sú svojou kapacitou sedem ľudí ideálne, pretože môže vzniknúť príjemná komunita ľudí, ktorí majú šancu spoznať sa v priateľskom a bezpečnom prostredí. Nie je to žiadna masovka a zároveň je to väčšia zábava ako maľovať sám doma. Ale ak sa ti predsa len žiada väčšie súkromie, máme v ponuke aj individuálne kurzy pre dvojice. 

4. Rozvíjanie kreativity a fantázie

Kreslenie poskytuje deťom priestor na sebavyjadrenie a rozvíjanie kreativity, ale to isté platí aj pre dospelých. Keď popustíš uzdu fantázie, možno budeš prekvapený/á, čo sa v tebe skrýva. Naše umelecké kurzy ti to pomôžu objaviť.

5. Nová zručnosť

Naše umelecké kurzy sú určené pre začiatočníkov, teda pre všetkých, ktorí si chcú splniť sen z detstva. Špeciálne kurzy máme dokonca aj pre seniorov a seniorky. Postupne sa oboznámiš s pomôckami a technikami. Výsledkom každého kurzu je vlastné umelecké dielko. Možno nebude úplne dokonalé, ale to vôbec nie je dôležité. Novú zručnosť ti už nikto nevezme a môžeš sa zdokonaľovať doma – vždy, keď budeš mať chvíľu voľného času.

Pridaj komentár