Baterkáreň vám to zráta. Krst aplikácie SWAPka

Spolu s vami od roku 2019 vraciame do obehu veci z druhej ruky, ktoré tak neskončia na skládke odpadu či v spaľovni.
Vďaka pravidelným týždňom a výmenným podujatiam v reuse centre takto vymeníme a dáme novú šancu viac ako 1000 kusom predmetov mesačne.

V Baterkárni veríme, že všetky veci majú svoju – často nevyčíslenú – hodnotu. Preto sa snažíme robiť všetko preto, aby sa nevyužívané predmety dokázali vrátiť do obehu a nachádzať im nový domov či využitie.

Tak prišla swapka.

Swapka je jedným z ďalších nástrojov, ktoré boli vytvorené na to, aby sme si dokázali predstaviť či uvedomiť (vysokú) cenu predmetov, ktorými sme denne obklopení a obklopené.
Aplikácia vám vypočíta, koľko CO2e ste ušetrili, keď ste predmet do obehu vrátili.

Tešíme sa teda, že je naše dietko menom SWAPka už na svete – 24.11. 2022 sme ho slávnostne pokrstili a vypustili do sveta. 

Krstnou mamou aplikácie je Peťa Slezáková zo Zero Waste Slovakia.

Krst SWAPky bol súčasťou Talkshow o (ne)udržateľnej spotrebe.
Záznam z talkshow si môžete pozrieť v priloženom linku https://www.facebook.com/BaterkarenTrnava/videos/675685387410018


Aplikácia funguje bezplatne a po registrácii si môžete vypočítať hodnotu ušetreného CO2e napríklad za rifle a ďalšie predmety. Kliknite na: https://zitudrzatelne.sk/ zaregistrujte sa mailom a počítajte spolu s nami. 🙂

 

Prosím, nech vám je inšpiráciou a motiváciou, nie nátlakovým nástrojom. Váha klimatickej krízy neleží (len) na vašich bedrách. Okrem iného, ako ľudstvo potrebujeme dosiahnuť rýchle, globálne a masívne obmedzenie nadužívania (nielen) fosílnych palív.


Projekt bol realizovaný vďaka podpore Nadácie VÚB

Pridaj komentár