Nevyhadzujte.sk

Každý z nás časom nahromadí množstvo vecí. Veľa z nich však skončí po čase na smetisku, skládke alebo v spaľovni, aj keď sú funkčné a použiteľné len preto, že nám už neslúžia, že sme ich vymenili za novšie,  už sa nám nepáčia, už sa nám nikam nezmestia, atď. A to je veľká škoda! Veríme, že by bolo fajn vec poslať ďalej tomu, koho poteší a poslúži mu. A práve preto vám prinášame Nevyhadzujte.sk.

Spolupracujeme tiež s mestami, ktorým robíme ich mestské portály.

Nevyhadzujte pre mestá a obce

Súkromným firmám vytvárame pre ich zamestnancov uzavreté firemné Nevyhadzujte.

Nevyhadzujte pre firmy

Na zberných dvoroch tiež pomáhame zakladať a spravovať tzv. ReUse pointy, do ktorých môžu občania odkladať veci na zbernom dvore, namiesto toho, aby ich vyhodili.

Nevyhdzujte.sk reuse pointy

Pár argumentov za:

  • darovať je o mnoho lepší pocit než vyhodiť do kontajnera
  • šetrím vzácne zdroje a životné prostredie
  • dávam nepotrebným veciam druhú šancu
  • novým majiteľom šetrím peniaze, sebe ušetrím drahocenné miesto a odľahčím planétu od ďalšieho odpadu

Nevyhadzujte.sk Portál na predchádzanie vzniku odpadu

Ako portál funguje?

 

Registrácia

Registrácia je naozaj jednoduchá, stačí kliknúť na tlačidlo Prihlásiť sa a už len vykonať potrebné kroky!

Chcete darovať predmet?

Keďže už máte založený svoj účet, prihláste sa a môžete začať. Základom úspechu je čo najlepšia fotografia. Než sa človek rozhodne pre určitý predmet, chce o ňom mať čo najlepšie informácie. Mačku vo vreci nikto nechce, a to ani zadarmo. Následne stačí dopísať krátky popis, vybrať kategóriu a stav predmetu. Na inzerát sa Vám môže ozvať viac záujemcov a je len na Vás, ktorému sa rozhodnete vec darovať. Môžete komunikovať pokojne s viacerými ľuďmi naraz (napríklad ak riešite, kto Vás najrýchlejšie zbaví hromady kamenia). V našom messengeri máte všetko pekne na jednom mieste. Na portáli nemusíte byť neustále online a kontrolovať správy. Informácie o správach od záujemcov Vám budú chodiť aj na Váš email.

Nevyhadzujte.sk Portál na predchádzanie vzniku odpadu

Odovzdanie zlyhalo?

Nevyšlo odovzdanie s pôvodným záujemcom, ktorému ste sa rozhodli predmet „darovať“? Alebo ste sa len preklikli a chceli ste vec darovať niekomu inému? Nevadí! Kliknite pri konverzácii s týmto človekom na „zrušiť darovanie“ a vec bude znovu prístupná pre ďalších záujemcov

Chcete upraviť či zmazať svoj inzerát?

Pokiaľ chcete zmazať či upraviť svoj inzerát, stačí ho vyhľadať medzi ostatnými vecami, ktoré ponúkate. Tie sa ukrývajú na vašom profile v záložke „Ponúkam“.

Váš profil

Na vašom profile sa nachádza veľa užitočných vecí a môžete tam robiť potrebné úkony všetkého druhu. Nájdete tu:

  • predmety, ktoré ponúkate;
  • predmety, o ktoré máte záujem;
  • archív darovaných a získaných predmetov;
  • nastavenie profilu vrátane zmeny hesla;
  • odznaky od nášho maskota, Pána To;
  • prehľad o sledovaných užívateľoch.

Hľadáte niečo konkrétne?

Ponúkané predmety sú pekne roztriedené do kategóriách, ktoré môžete ľubovoľne prehľadávať. Zároveň nie je problém navoliť si zobrazenie predmetov len vo Vašom okolí. Pokiaľ Vás niečo zaujme, stačí cez web alebo aplikáciu napísať majiteľovi a keď si Vás vyberie, môžete sa dohodnúť na odovzdaní.

 Nevyhadzujte.sk Portál na predchádzanie vzniku odpaduChcete ohodnotiť odovzdávanie?

K hodnoteniu budete vyzvaní automaticky niekoľko dní potom, čo kliknete na „darovať tomuto používateľovi.“ Ak ste narazili na problém či činnosť proti pravidlám už pri komunikácii, napíšte nám my všetko čo najskôr prešetríme.