vzdelavanie workshopy a prednasky cover na web pre firmy

Vzdelávanie - workshopy

Ako sociálny podnik a občianske združenie od roku 2019 aktívne podporujeme zodpovedné podnikanie. Zorganizovali sme už viac ako 150 podujatí, workshopov a webinárov a naše skúsenosti aplikujeme v praxi cez 2 centrá na opätovné využitie. V tíme máme skúsenú pedagogičku Natáliu, ktorá nám v našich snahách veľmi pomáha.

Interaktívne workshopy/kurzy

Ponúkame širokú škálu workshopov na mieru, ktoré sú vhodné pre deti aj dospelých. Naše programy sú plne prispôsobiteľné vašim jedinečným potrebám a cieľom. 
 
tvorive dielne na den deti a mikulasa web pre firmy

Tvorivé dielne počas Dňa detí a Mikulášskych eventov

Kreatívne aktivity (nielen) pre deti zahŕňajú rôzne typy kurzov v interiéri aj exteriéri, vrátane aktivít na predajných dobročinných marketoch.

Trvanie: do 60 minút na výrobu jedného produktu, pričom čas sa môže líšiť podľa typu produktu a náročnosti výroby.

Počet účastníkov: maximálne 12 ľudí na 60 minút pri výrobe jedného produktu (kapacitu je možné prispôsobiť podľa požiadaviek klienta).

Účastníci si odnesú vlastnoručne vyrobený ekologický produkt. Kurzy môžu byť doplnené diskusiou či prednáškou.

Ponuka kurzov na tvorivé dielne

 

Kurz výroby netoxickej plastelíny pre deti je zameraný na bezpečnú výrobu plastelíny s použitím surovín, ktoré sú bežne dostupné doma.

Cena: od 70€/60 minút

 

 

netoxicka plastlina obrazok na web pre firmy kurzy

 

Voskové obrúsky sú obľúbenou alternatívou k potravinárskej fólii a iným formám jednorazového balenia potravín. Na výrobu potrebujete žehličku, vosk, látku a trochu kreativity.

Cena: od 200€/90 minút

 

voskove obrusky obrazok na web pre firmy teambuilding
 

Výroba mydla je jednoduchý a efektívny workshop. Pridajte esenciálne oleje pre príjemnú vôňu, vyberte si sušený kvet alebo bylinku pre dekoráciu, pridajte štipku farbiva a mydlovú základňu – a vaše vlastné mydlo je hotové!

Cena: od 120€/60 minút

vyroba mydla obrazok na web pre firmy kurzy

 

Šetrné pranie a upratovanie sú správnou cestou. Nepotrebujeme na každý povrch používať tri rôzne čistiace prostriedky a naše prádlo nemusí voňať po celom dome.

Cena: od 150€/60 minút

cistiace a pracie prostriedky obrazok na web pre firmy

 

Linoryt je skvelá technika vhodná napríklad na potlač textílií. Na jej vykonanie potrebujete rydlo, chvíľku kreativity a farby na textílie. Tento efektný spôsob upcyklovania sa dá skombinovať so zaujímavou prednáškou.

Cena: od 250€/120 minút

linoryt obrazok na web pre firmy kurzy

 

Ecoprinting je technika, kde sa namiesto klasických akrylových farieb využíva prírodné  médium – kvety, zelené porasty alebo sezónnu úrodu.

Cena: od 100€/60 minút

ecoprinting obrazok na web pre firmy kurzy

 

Naše kurzy zahŕňajú šitie a upcyklovanie, kde upcyklovanie znamená dávať starším, už nepoužiteľným veciam novú využiteľnosť a funkčnosť. Ponúkame výuku patchworku, ručného aj strojového šitia, výrobu hračiek, záložiek do kníh, tašiek a dokonca aj úplne nového oblečenia.

Cena: od 250€/60 minút

 

sitia a upcyklacia obrazok na web pre firmy
usporiadame pre vas swap pre firmy na web

Zorganizujeme u vás SWAP/výmenné podujatie

Swapy sú ekologickým a zároveň ekonomickým nástrojom, predchádzajú zbytočným nákupom i vzniku odpadu. Založené sú na výmene vecí, ktoré neslúžia ďalej svojmu majiteľovi, no sú plne funkčné a môžu tak poslúžiť niekomu ďalšiemu.

Swap zorganizujeme priamo u vás vo firme alebo na akomkoľvek vybranom mieste v interiéri, či v exteriéri (v závislosti od počasia).

Výmeny vieme obsahovo prispôsobiť téme, ktorá aktuálne vo vašej spoločnosti rezonuje, téme eventu (napr. swap oblečenia, hračiek, izbových rastlín, kníh, atď.), či ročnej dobe (napr. vianočný swap, veľkonočný swap, atď.).

Trvanie: podľa požiadavky
Počet účastníkov: neobmedzený
Cena: od 50/hodina

 

Kurz výroby voňavej kozmetiky

Vhodný počas vašich eco či ESG days ako súčasť podujatia. Tento kurz je skvelý pre uzavretú skupinu max. 15 ľudí.

Na kurze sa účastníci naučia vyrábať a odnesú si z neho vlastnoručne pripravený kávový peeling, voňavú soľ do kúpeľa a jemné mydlo.

Cena: od 250€/120 min.
Cena sa zvyšuje ak sa zvýši kapacita, cena zahŕňa komplet vybavenie a pomôcky.

vyroba vonavej kozmetiky na web pre firmy

Ponuka kurzov súvisiacich so šitím a upcykláciou textilu

Upcyklácia a šitie sú jednými z ekologickejších prístupov k móde a obliekaniu, sú reakciou na „rýchlu módu“ (fast fashion) a jej negatívne dôsledky na ekológiu a život ľudí.

Na tomto kurze sa naučíme jednoduchú výrobu scrunchie (látkovej gumičky do vlasov), vreciek na desiatu, či odličovacích tampónikov.

Cena: od 110€/60 minút

sitie a upcyklacia textilu na web pre firmy

Naučte sa obsluhovať šijací stroj a odneste si hotový patchwork“ výrobok po troch lekciách šitia.

Cena: od 250€/60 minút

patchwork obrazok na web pre firmy

Na kurze sa naučíte základy háčkovania a spoločne budeme pracovať na tzv. granny square, ktoré sú základom pre prikrývku a sú vhodné na precvičovanie rôznych typov stĺpikov.

Cena: od 250€/60 minút

hackovanie na web pre firmy

Dvojdielny kurz je kľúčom k fascinujúcemu svetu výšivky pre všetkých začiatočníkov a začiatočníčky.

Naša Miška ti povie, ako si vybrať ihlu a bavlnky, naučí ťa prenášať vzory na textíliu a ukáže ti, ako pretaviť svoje predstavy do reality.

Cena: od 200€/60 minút

vysivanie na web pre firmy

Kurz macramé je skvelým spôsobom, ako sa ponoriť do sveta uzlovania a vytvoriť si vlastnú krásnu dekoráciu alebo darček.

Na kurze vás prevedieme základmi tejto tradičnej techniky, naučíte sa rôzne typy uzlov a postupne si vyrobíte svoj vlastný unikátny kúsok.

Cena: od 150€/60 minút

makrame obrazok na web pre firmy

Výroba záložiek či obalov na knihy je kreatívny a užitočný kurz, kde sa môžete naučiť vytvárať praktické a štýlové doplnky pre svoje knihy.

Tento kurz je ideálny na spojenie so swapom kníh, čo môže doplniť zážitok z výmeny literárnych pokladov o ručne vyrobené doplnky.

Cena: od 100€/60 minút

Upload Image...

Upcyklácia hračiek z filcu je úžasný kurz pre všetkých, ktorí majú radi ručné práce a chcú dať starým materiálom nový život. Naučíte sa, ako vytvoriť rozkošné a unikátne hračky z filcu, ktoré môžu potešiť nielen deti, ale aj dospelých.

Kurz je tiež skvelou príležitosťou na spojenie so swapom hračiek, kde môžete vymeniť staré hračky za nové a zároveň sa naučiť, ako vytvoriť nové zo starých materiálov.

Cena: od 190€/60 minút

hracky z filcu na web pre firmy

Skvelá a záživná technika pre potlač textilu, kde sa využíva rydlo, kreativita a farby na textil.

Táto metóda je efektívnym spôsobom upcyklácie, ktorý môže byť spojený so zaujímavou prednáškou.

Cena: od 190€/60 minút

linorit ako potlac textilu na web pre firmy

 

Naše workshopy ponúkajú nielen praktické zručnosti a vedomosti, ale aj jedinečnú príležitosť prepojiť ich s odbornými prednáškami, ktoré k nim tematicky sadnú. Týmto spôsobom zabezpečujeme, že každý účastník získa komplexný a ucelený pohľad na danú problematiku.

Kombináciou workshopov s prednáškami vytvárame dynamické a obohacujúce vzdelávacie prostredie, ktoré posilňuje a prehlbuje získané znalosti.

Pozrite si našu ponuku prednášok