Aké dobrovoľnícke príležitosti ponúkame?

Event support/podpora & pomoc na podujatiach

Hľadáme aktívnych človiečikov, ktorí by nám pomohli na rôznych typoch podujatí – či už interných – tj podujatiach, ktoré sa konajú u nás podľa programu alebo podujatiach na ktorých sa my a náš tím zúčastníme 🙂 

Pomoc na interných podujatiach pozostáva z jednoduchej pomoci naším lektorkám – tj príprava podujatia, podpora priamo počas kurzu – napr šitia. Naučíš sa tak viesť kurzy a prípadne novú zručnosť 🙂 


Pomoc na externých podujatiach pozostáva z: pomoci pri príprave stánku či workshopu/swapu, ktorý organizujeme na danom mieste

Napríklad v máji 2024 potrebujeme pomoc na : Trnavskom rínku, na Almara markete, na veľkom dobrovoľníckom podujatí u nás v Baterkárni (tu treba vedieť po anglicky).


 

Koordinátor/ka dobrovoľníkov a dobrovoľníčok

Zaujíma ťa teamleadership, túžiš možno raz pracovať v HR alebo ako vedúci či vedúca oddelenia?
Toto je ponuka pre tebááááááá.
Dostaneš tím ľudí, podporu a naučíš sa systémy a prostriedky na to ako pracovať s tímami, čo je psychológia vedenia tímu a mnoho iného. Môžeš bť kdeoľvek zo Slovenska.
Čo očakávame my? Maj pevné rozhodnutie a predstavu koľko vieš hodín do týždňa tejto svojej novej vášni venovať.
Dobrovoľným silám (aj stážistom a stážistkám) vystavujeme potvrdenia o získaných zručnostiach (čo je skvelé do tvojho životopisu).

Koordinátor/ka mládežníckych podujatí

Máš organizačné schopnosti alebo sa v tom chceš zlepšiť? Zaujíma ťa event management a koordinácia podujatí – dohodnutie, zabezpečenie chodu, tvorba základných stratégií pre komunikáciu? Chceš sa rozvíjať v práci s mládežou a zároveň si rozširovať obzory aj ty sám či sama?
V tomto prípade je ideálna byť v Trnave a v okolí, mať nad 15 rokov a pevné rozhodnutie, že toto je tvoja cesta 🙂
Dobrovoľným silám (aj stážistom a stážistkám) vystavujeme potvrdenia o získaných zručnostiach (čo je skvelé do tvojho životopisu).

Social media support

Pomôž nám pri tvorbe marketingového obsahu: napr. tlačové správy, reklamné texty, grafika, pomoc so správou komunikačných kanálov nášho oztka.
Môžeš mať milión alebo žiadnu skúsenosť, radi ťa u nás uvítame. Maj ideálne viac ako 15 rokov a rozmyslené či sa chceš venovať grafite a tvorbe posterov, alebo ti ide písanie alebo tvorba obsahu na siete. Poznaj canvu alebo aj photoshop a maj očko na to aké trendy teraz letia.

Pomoc v reuskach

Máme 2 reuse centrá (Baterkáreň, Back2Life), kde pomoc zahŕňa činnosti ako: triedenie prinesených vecí, vešanie roztriedeného oblečenia, fotenie jednotlivých položiek na web baterkaren.nevyhadzujte.sk, pridávanie inzerátov na web baterkaren.nevyhadzujte.sk, administrácia
To znamená, že nemusíš byť z TT ale vieš nám pomôcť odkiaľkovek 🙂
Maj prosím ťa aspoň 15 rokov a stanové ktoré dni vieš pomôcť koľko hodín – príklad – „každy pondelok od 15:00 do 18:00“
Dobrovoľným silám (aj stážistom a stážistkám) vystavujeme potvrdenia o získaných zručnostiach (čo je skvelé do tvojho životopisu).

Vedúci/a knižného klubu

Do Baterkárne sa konečne vracia obľúbený knižný klub! Ľúbiš knihy a diskusie o knihách? Ber to ako znamenie, pretože hľadáme nielen účastníkov a účastníčky ale i Koordinátora knižného klubu. Tvojou úlohou bude Klub zorganizovať (komunikácie, prihlasovanie účastníkov, nadstavenie pravidelnosti a pravidiel knižného klubu a i.) a viesť. Naša predstava je, že sa bude konať raz do mesiaca (a v deň Knižného klubu by prebiehal aj knižný swap) – ale keď budete moc zapálení – tak to ide samozrejme aj častejšie 😀 Ak máš 15 a viac rokov, do týždňa nám vieš darovať tak 4 hodiny – budeme radi sa nám ozveš! a skvelé bude ak vás bude aj viacero 🙂 pretože milovníkov kníh nie je nikdy dosť!

Content creator pre reuská

Hľadáme šikovné osôbky, ktoré by natáčali HAULY – aké? no predsa z našich reuse centier! 🙂 takže ak máš skúsenosť s tvorbou obsahu, natáčaním na smartfón, vieš čo znamená mať dobré svetlo a baví ťa príprava takého videa, prípadne jeho strihanie a editovanie – tak sa ozvi na pracujem@baterkaren.sk a pošli nám svoje CV alebo nám popíš svoju motiváciu a skúsenosti.

Ak máš 15 a viac rokov, do týždňa nám vieš darovať tak 4 hodiny – budeme radi sa nám ozveš! a skvelé bude ak vás bude aj viacero 🙂

DOFE a BudúcnosťINAK a IM UCM

Ak si účastný alebo účastná napríklad týchto programov, neváhaj sa nám ozvať.

Ak ťa ponuka zaujala, napíš nám na ahoj@baterkaren.sk. Tešíme sa na teba!

Kde sa dozvieš viac?

www.cirkularnyhub.sk