Naša ponuka je veľmi flexibilná. Dokážeme sa prispôsobiť požiadavkám – aj čo sa týka programu, či počtu účastníkov a účastníčok.  🙂

Pre cenové ponuky sa neváhajte ozvať na katka@baterkaren.sk alebo na simona@baterkaren.sk 🙂

Radi pripravíme program našitý na mieru vaším enviro dňom, týždňom či teambuildingom.

Komplet ponuku nájdete aj tu:

Príklady prednášok a workshopov:

Udržateľná domácnosť: Cyklus workshopov

Udržateľná domácnosť – cyklus zameraný na udržateľnú domácnosť, ktorá je šetrná k zdraviu, prírode i k peňaženke. Interaktívne prednášky spojené s výrobou vás prevedú starostlivosťou o domácnosť, šetrným praním či šetrnou krásou, rozprávať sa však budeme aj o témach greenwashingu, nakupovania, varenia či stravovania.
Cyklus zahŕňa vstup na 4 prednášky (lektorné, materiály a pomôcky na výrobu):
1. Ako začať žiť udržateľne (interaktívna prednáška s diskusiou)
2. Kurz šetrného prania (výroba jednoduchého pracieho gélu)
3. Kurz šetrného upratovania (výroba jednoduchých čistiacich prostriedkov)
4. Ako na krásu a kozmetiku udržateľne (výroba jedného kozmetického produktu)

Umelecké kurzy: maľba (akryl, akvarel), kresba ceruzkou

Umenie je veľmi prospešné pre naše mentálne zdravie.

Kurzy maľovania sú určené pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí už majú skúsenosť s plátnom a farbami. Maľovanie je aktivita, ktorá dokáže pomôcť odohnať stres či napätie, rovnako ako čítanie knihy alebo počúvanie relaxačnej hudby.

Kurzy šitia a kurzy upcyklácie

Na kurzoch sa krok po kroku oboznámite so šijacím strojom, naučíte sa ho obsluhovať a používať, ušiť rovný steh a nakoniec aj vytvoriť plátennú nákupnú tašku, vrecko na balenie potravín alebo upcyklovať staré tričko či mikinu na hrejivú čiapku do chladnejšieho počasia.

Ak nie je možné šitie na stroji – máme ruky a ihli a kopec výrobkov, ktoré sa dajú vyrobiť z použiteého textitlu.

Linoryt

Linoryt je skvelá technika napríklad na potlač textilu. Potrebujete rydlo, kreatívnu chvíľku a farby na textil. Je to efektný spôsob upcyklácie, ktorý sa dá spojiť so zaujímavou prednáškou či už o fast fashion, kapsulovom šatníku prípadne kurz môže doprovádzať swap oblečenia.

Fast fashion potrebuje spomaliť

je workshop spojený s prednáškou a výrobou/šitím/upcykláciou rôznych užitočných predmetov z používaných látok či oblečenia – napr: odličovacie tampóny s vrecúškom, skvelá je kombinácia s linorytom a prešívaním oblečenia.

Kapsulový šatník

Čím viac možností na výber tým sme nespokojnejší a nespokojnejšie. Náš mozog sa totižto moc nerád rozhoduje – pretože ho to stojí veľa energie. A platí to aj pri obliekaní – na to existuje skvelá pomôcka menom kapsulový šatník. Tak či tak nosíme maximálne 30% oblečenia vo svojich skriniach. A to je veľká škoda.

Greenwashing náš každodenný

Každá spoločnosť je zodpovedná za svoje konanie. A za svoju komunikáciu.

Môže byť marketing, ktorý predáva úprimný? Ako neskĺzať k skratkovitým vyhláseniam a nebyť tak kontraproduktívnym?

kurz vyroby mydla trnava baterkaren workshop vianoce

Kto iný keď nie my?

Situácia je vážna. Klimatická kríza na nás nečaká. Je najvyšší čas aby sme konali. Áno aj my. Európska únia sa zaviazala byť klimaticky neutrálnym kontinentom. A týka sa to aj nás na Slovensku.

Pýtate sa, prečo aj my? Prečo sa nemá meniť niekto iný?

Výroba mydla

Naučte sa vyrobiť mydlo z prírodných ingrediencií. Výroba je jednoduchá a fantázii sa medze nekladú. Privoňajte si k esenciálnym olejom, vyberte si sušený kvet či bylinku, pridajte štipku farbiva a mydlovú hmotu a vaše mydlo je na svete. Z kurzu si odnesiete dve originálne, vlastnoručne vyrobené prírodné mydlá.

Výroba dámskej a pánskej kozmetiky

Krémy, sprchové gély, deodoranty, mydlá či balzamy na pery. To a mnoho viac si dokážete pripraviť aj sami doma.

Výroba čistiacich prostriedkov

Šetrné pranie či upratovanie je tá správna cesta. Nepotrebujeme na každý povrh 3 rôzne čistiace pristriedky a naše prádlo nemusí voňať po celom dome. V našich životoch sa nachádza mnoho chemických látok, ktoré nám môžu spôsobovať aj nepríjemné alerické reakcie. A tomu sa dá predísť – naučíme vás ako.

Swapy a výmenné podujatia

Oblečenie, hračky, knihy, rastliny, dekorácie, umelecké potreby či vianočné ozdoby..radi vám pripravíme podujatie na želanie 🙂