Kompletná ponuka zážitkových kurzov v Baterkárni

kurzy pre deti_baterkáreň

Jednou z hlavných činností trnavskej Baterkárne je vzdelávanie. Okrem interaktívnych prednášok na školách pre vás každý mesiac pripravujeme bohatý program pre deti, dospelých a seniorov. Spolu sa učíme (staro)novým zručnostiam ako je tkanie, vyrábame prírodnú kozmetiku, tvoríme na kurzoch maľovania či šijeme na kurzoch upcyklovania. Nájdite si čas pre seba, príďte sa naučiť niečo nové a oddýchnuť si do Zdieľanej dielne. 

Získate nové zručnosti a dobijete baterky nielen sebe, ale aj planéte. Naše kurzy sú tiež vhodné ako zážitkové darčeky. Kompletný program podujatí na daný mesiac nájdete na našom webe: https://baterkaren.sk/events/

 

 

UMELECKÉ KURZY 
Maľovanie je aktivita, ktorá dokáže pomôcť odohnať stres či napätie, rovnako ako čítanie knihy alebo počúvanie hudby. Výsledkom je jedinečné, vlastnoručne namaľované umelecké dielo. Príďte si ho vytvoriť k nám do Baterkárne! Umeleckými kurzami vás prevedú naše milé lektorky Naty alebo Katka. Farby, štetce, plátno, prípadne ďalšie pomôcky vám budú k dispozícii. Hotové diela si odnesiete so sebou domov.

Maľovanie akrylom pre začiatočníkov a začiatočníčky
Kurz je určený hlavne pre začiatočníkov, ktorí sa chcú naučiť maľovať akrylom. Nemusíte sa báť, všetko vás krok po kroku naučíme. Na kurze vás bude čakať maliarsky stojan s plátnom, na ktoré si namaľujete vlastné dielo – jednoduché zátišie.

Maľovanie akvarelom pre začiatočníkov a začiatočníčky
Kurz je vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre tých, ktorí majú s maľovaním skúsenosti, chcú si prísť oddýchnuť a dopriať si čas pre seba. Na akvarelový výkres A4 maľujeme touto vodovou technikou prírodný motív (kvety, zvieratá).

Kurz abstraktnej maľby
Ak vás neláka presné vymeriavanie a sústredenie sa, alebo len chcete skúsiť niečo nové, príďte sa odviazať na kurz abstraktnej maľby. Maľujeme prostredníctvom farebných škvŕn, čiar či geometrických tvarov, ktoré vrstvíme a premazávame pomocou špachtlí, špongií a štetcov.
Tento kurz je určený všetkým, ktorí možno váhajú či si umelecké kurzy to pravé. Ukážeme vám, že práca s farbami je upokojujúca až arteterapeutická. 

Vytvor si originálu potlač technikou linorytu
Počuli ste už o technike linorytu? Pomocou nej si môžu deti aj dospelí urobiť vlastnú originálnu potlač napríklad na tričko. Najskôr si navrhnete vlastný dizajn, ktorý pomocou špeciálneho rydla vyryjete do linolea a vznikne pečiatka. Kurz je možné pripraviť aj vo verzii potlače na papier. Výsledkom je tak originálna grafika, ktorú môžete zarámovať a venovať milovanej osobe.

Mesačný kurz kreslenia pre začiatočníkov a začiatočníčky
Tento kurz je určený pre dospelých, rovnako sa môžete pridať, ak vás čakajú talentové skúšky na strednú školu a chcete sa zlepšiť v kresbe pred prijímačkami. Cyklus kurzov prebieha počas celého mesiaca a je rozdelený na 4 lekcie po 2 hodiny.
1. Kresba ceruzkou – zátišie
2. Tieňovanie ceruzkou – zátišie
3. Základy portrétu
4. Základy figúry

Večerné kreslenie portrétu pre začiatočníkov a začiatočníčky
Kreslenie je aktivita, ktorá je prirodzená každému. Príďte sa presvedčiť o tom, že aj vy ste kreatívna osôbka. V úvode kurzu sa oboznámime s materiálom, potrebnými pomôckami a pomocou krátkych cvičení sa rozkreslíme. Kresliť budeme podľa predlohy a naučíme sa základy kreslenia portrétu – krok po kroku.

 

kurzy pre dospelých_baterkáreň

KURZY ŠITIA A UPCYKLÁCIE

Kreatívny kurz šitia pre začiatočníkov a začiatočníčky
V priebehu 3 hodín sa oboznámite sa so šijacím strojom, naučíte sa ho obsluhovať, navliecť a používať. Ušijete rovný steh a nakoniec aj vytvoríte vlastnú plátennú tašku, návliečku na vankúš alebo desiatové vrecko. Kurz je rozdelený na dve časti – technickú a praktickú časť. Všetko vám vysvetlí naša lektorka Miška. Kurz šitia sa koná v dopoludňajších aj poobedných časoch. Dopoludnia sú vyhovujúce hlavne pre mamičky, ktoré sa chcú vo voľnom čase rozvíjať a naučiť sa niečo nové, ale s radosťou privítame kohokoľvek s chuťou učiť sa. Poobedné časy budú viac vyhovovať tým, ktorí sa zastavia na kurz po práci.

Upcyklujeme v Baterkárni: zo starého nové
Počuli ste už slovo upcyklácia? Jednoducho povedané, upcyklovať znamená dávať starším, už nepoužiteľným veciam novú využiteľnosť a funkčnosť. Na kurze upcyklujeme staršie úpletové tričká či mikiny do podoby šikovných prechodných čiapok alebo zo starších džínsov vytvoríme tašku cez rameno. Všetko z materiálov z nášho reuse centra.

Intenzívny kurz patchworku
Naučte sa obsluhovať šijací stroj a odneste si hotový výrobok po troch lekciách šitia. Naša lektorka Miška vám ukáže, ako na to. Kurz je rozdelený do 3 lekcií po 2 hodiny. Patchwork je technika zošívania malých, rôznofarebných kúskov látok tak, že spolu vytvárajú väčšie geometrické vzory a tvary. Výsledný patchwork je spojený s ďalšími vrstvami látky a je ozdobne prešívaný drobnými stehmi. Z kurzu si tak odnesiete návliečku na vankúš alebo patchworkovú tašku cez rameno.

KURZY VÝROBY PRÍRODNEJ KOZMETIKY A PRODUKTOV

Čas pre seba: kurz výroby voňavej kozmetiky
Na kurze sa naučíte vyrobiť a odnesiete si z neho:

  • kávový telový peeling
  • voňavú soľ do kúpeľa
  • jemné mydlo

Vyrob si vlastné voňavé mydlo
Naučte sa vyrobiť mydlo z prírodných ingrediencií. Výroba je jednoduchá, zábavná a fantázii sa medze nekladú. Privoňajte si k esenciálnym olejom, vyberte si sušený kvet či bylinku, pridajte štipku farbiva a mydlovú hmotu a vaše mydlo je na svete. Z kurzu si odnesiete dve originálne, vlastnoručne vyrobené prírodné mydlá.

Kurz výroby netoxickej plastelíny
Vedeli ste, že bezpečnú plastelínu si hravo môžete s detičkami vyrobiť doma aj vy? Stačí na to zopár surovín, ktoré má každý vo svojej kuchyni, a chuť tvoriť. V Baterkárni vás naučíme celý postup výroby a z kurzu si odnesiete dva väčšie kusy plastelíny v dvoch farbách, ktoré môže vaše dieťa kombinovať a tvoriť z nich. Plastelínu si vytvoríte bez zbytočných umelých prísad, ktoré sú častokrát škodlivé pre naše zdravie.

AJ TY DOKÁŽEŠ ŽIŤ UDRŽATEĽNEJŠIE

Cyklus kurzov Udržateľná domácnosť
Príďte sa naučiť, ako žiť udržateľnejšie v rôznych oblastiach života. Interaktívne prednášky s diskusiou sú rozdelené na 4 časti:
1. Ako začať žiť udržateľne
2. Kurz šetrného prania
3. Kurz šetrného upratovania
4. Ako na krásu a kozmetiku udržateľne

Kurz výroby voskových obrúskov
Príďte si vyrobiť udržateľnejšiu verziu plastových vreciek na potraviny alebo tuhé šampóny a mydlá. Z kurzu si odnesiete a naučíte sa vyrobiť 2 ks voskových obrúskov zo 100 % včelieho vosku a bavlnenej látky. Výhodou obrúskov je, že ich môžete používať opakovane, a tak šetríte životné prostredie.

kurzy pre seniorov_baterkáreň

KURZY PRE SENIOROV A SENIORKY

Každý druhý štvrtok v mesiaci prebiehajú v priestoroch Zdieľanej dielne (vedľa Baterkárne) zvýhodnené umelecké kurzy pre seniorov a seniorky.
Kurzy prebiehajú v doobedných časoch zhruba od 10:00 do 13:00, v závislosti od typu kurzu.

V ponuke kurzov nájdete:
Umelecké kurzy kresby a maľby
Kreatívne šijacie kurzy

 

Kompletný program podujatí na daný mesiac nájdete na našom webe: https://baterkaren.sk/events/

V príde akýchkoľvek otázok alebo záujmu o workshopy pre školský kolektív či teambuilding pre vašu firmu nás neváhajte kontaktovať.
mailom: natalia@baterkaren.sk
telefonicky: 0911 833 114

Pridaj komentár