REUSE centrum

ReUse = z anglického slova – znovu používať. 🙂 Hlavná myšlienka nášho charitatívneho centra je nielen predĺžiť životný cyklus rôznym veciam a oblečeniu, ale taktiež byť prospešným pre život našej komunity a jej utužovanie. Projekt teda umožňuje využitie starých, ale funkčných vecí, ktoré ľudia už nepotrebujú či nevyužívajú a nájdenie domova nechceným veciam.. … veľmi nás teší, že sme PRVÝM centrom takéhoto druhu na Slovensku 🙂

Predajňa dobra

Keď nepotrebné veci môžu pomôcť až 2x 🙂

Predajňa dobra je taký malý charitatívny second-hand. Nájdete tu výber vecí – pekných, použiteľných či dokonca značkových. Jedná sa nielen o oblečenie, ale aj o potreby do domácnosti a dekorácie. Výťažok z predaja putuje každé 3 mesiace na pomoc inému združeniu – po korone výťažok putuje na fungovanie oz SaUvedom.

Ponuku nájdete aj na instagrame Predajňa dobra 🙂
https://www.instagram.com/predajna_dobra/

Požičovňa vecí

Spustili sme požičovňu vecí, ktoré kupujeme a využívame možno raz do roka. Môžu to byť hry či športové potreby, náradie, elektronika, alebo výbava na festival a turistiku.

Ako na to?

Vyberiete si vecičku z fotoalbumu.
Objednáte si ju cez formulár.
Počkáte na spätnú väzbu od nás a tešte sa na nov

Útulok vecí

Naše domácnosti sú preplnené vecami, mnohé z nich nepoužívame aj niekoľko rokov. My im s radosťou nájdeme nové domovy a nových majiteľov.

Útulok aktuálne funguje najmä ONLINE na tomto PORTÁLI (pre prezeranie a rezerváciu je potrebná registrácia a prihlásenie).

Výška príspevku za vecičky sa líši od ich veľkosti/kvality.

Ďakujeme, že spolu s nami vraciate veci do obehu už od septembra 2019. Šetríme tak spolu životné prostredie, znižujeme emisie, energie a množstvo odpadu na skládkach.“

Swapy alebo výmeny vecí

COVID UPDATE:

Pýtate sa, čo bude s Baterkou a my si extrémne váš záujem vážime a ďakujeme zaň.

Áno sme vystresované, unavené a nevieme čo bude. Tak ako väčšina z vás, no o to viac je potrebné aby sme sa zomkli, pomáhali si a podporovali sa. Snažíme sa vždy flexibilne reagovať na aktuálnu situáciu, tá sa rýchlo mení – takže rýchlo sa menia swapy/podujatia/systém v Baterke. Nás to samozrejme mrzí a ospravedlňujeme sa za akékoľvek nedorozumenia, my sa snažíme najmä o to, aby sme boli schopné fungovať efektívne, zmestili sa do priestoru, ktorý máme a zároveň sme stále vracali do obehu čo najviac vecí a aby sme stále dokázali pomáhať.

Prenajmi si baterkáreň

…nehľadaj ďalej. My v Baterkárni rady podporujeme (nielen) mladé talenty.

Priemerne sa hodinka prenájmu pohybuje okolo 20 EUR – no neváhaj a ozvi sa nám, určite sa dohodneme – ahoj@baterkaren.sk.

Baterkáreň je super miesto pre detské oslavy so zmysluplným programom. Prichystáme miesto, budeme k dispozícii k asistencii, spravíme kávičku. Deťúšikom prichystáme zábavu v podobe kurzu – môžeme vyrábať voskované obrúsky alebo šiť vrecúška.  Oslavy u nás sú ideálne pre deti od 6 rokov.

Približná cena: 5€/osoba (cena zahŕňa kurz, citronádu, 1 kávu), občerstvenie, catering, výzdoba – všetko podľa dohody :), kapacita: 15 ľudí

V prípade záujmu volaj, píš, určite sa dohodneme 🙂 ahoj@baterkaren.sk

Adoptuj si baterku

Baterkáreň

Priestor pre váš udržateľný život

BLOG