Baterka tím

Tešíme sa, že sa rozrastáme 🙂

Spoznajte nás, pridajte sa k nám.

Simona

Vymýšľam, tvorím, plánujem, spájam, networkujem a učím sa oddychovať 🙂 Záleží mi na pozitívnom dopade aktivít, ideálne je ich spájať s pomocou a podporou druhých. Pretože len spolu sme silnejší. Som idealista, humanista, verím v rovnosť, ľudskosť a spravodlivosť. Politika a aktivizmus sú dôležitou súčasťou môjho života (jo a Emil, bez kocúra Emila by môj život nebol komplet 🙂 )
Zmysluplnej spolupráci nehovorím nie. Keď je to v mojich silách, rada pomôžem. Nebojte sa ma osloviť, pridajte sa k nám – spolu si pomôžeme a podporíme sa. Tvoríme spolu fajnový #baterkatím

Janka

Ex-učka (stále učka 🙂 )

Viem sa nadchnúť pre pranie či upratovanie a milujem perkarbonát. Rada ľuďom vysvetľujem, ako žiť udržateľnejšie. Lúbim pomáhať a motivovať ľudí na ich ceste.

V Baterkárni sa okrem iného sústredím na vzdelávanie dospelých, ale najmä detí. Tvorím učebné moduly, som skúsený speaker (aka standupista 🙂 ).

Kika

Ahojte

Som Kika. Mám dve deti a aj vďaka nim neviem čo je nuda. Milujem humor a rada ho posúvam ďalej. Mojím najväčším koníčkom (okrem rôznych iných veci je šitie. Vyštudovala som sociálnu prácu a samotná práca s ľuďmi ma napĺňa. Ale ak si nebudeme chrániť našu planétu tak potom s akými ľuďmi sa budem zabávať a pracovať? Nie som odborník na životné prostredie a jeho ochranu. Ale učím sa. Verím že Vám budem mať čo ponúknuť

Lucka

ahojte, volám sa Lucia a som zo Žiliny. Ak niesom práve v Baterkárni, je veľmi pravdepodobné že trávim svoj voľný čas so svojím milovaným psíkom buď niekde na prechádzke alebo len tak doma leňošením na gauči. Keďže obľubujeme prechádzky v prírode, najradšej niekde v lese, tak mi budúcnosť našej planéty nieje ľahostajná.

Aj z tohto dôvodu neberiem prácu v Baterkárni ako prácu, ale skôr ako takú záľubu. Aj vďaka miestu ako je Baterkáreň viete byť priateľskejší k našej Zemi – nakúpite tu bezobalovo a druhú šancu môžete dať veľa veciam, ktoré zachránite pred tým, aby skončili niekde na skládke, vďaka čomu tiež znižujeme odpad.

Janka

Volám sa Heňa, som full-time študent a od roku 2019 aj nadchnutý dobrovoľník, a to predovšetkým v občianskom združení SaUvedom. V Baterkárni zastávam funkciu event managera, no sem-tam ma spozorujete aj priamo v Baterke – predávať, pomáhať v reuse centre alebo sa len tak pofľakovať. 🙂

Spolupráca s oz-tkom mi umožnila stať sa svedomitejšou osobou a všestranne zamakať na mnohých svojich prednostiach, no i nedostatkoch. Za ďalší skutočne cenný prínos považujem možnosť byť súčasťou komunity jedinečných osobností, ktorých hodnoty a ciele tkvejú v šírení uvedomelosti, ľudskosti a dobra.

Baterkáreň ako taká mi dodáva pocit istoty a opory, každá návšteva mi dopomôže spomaliť a načerpať novú energiu – do budúcna jej teda želám, aby naďalej spĺňala tento svoj milý účel u každého, kto sa akýmkoľvek spôsobom stane jej súčasťou.

Dianka

Veľmi ma teší, že môžem pracovať v takom prostredí ako je Baterkáreň, pretože je výnimočná. Momentálne ma nájdete pri predaji prírodnej kozmetiky, drogérie a rôznych udržateľných vychytávok. Páči sa mi, že aj toto prispieva k väčšiemu povedomiu a zodpovednosti voči prírode a spoločnosti. Páči sa mi, ukázať ľuďom alternatívne, a častokrát lepšie spôsoby ako žiť udrzatelnejšie. V budúcnosti by som chcela byť súčasťou tímu pre vzdelávanie, výchovu a osvetu v oblasti udržateľného života, odpadového hospodárstva, ochrany prírody a všetkého, čo je jej súčasťou.

Ashley

Som Ashley a som maturantka na Gymnáziu Jána Hollého. Do dobrovoľníctva som sa dostala omylom cez klimaprotesty. 😀

V baterkárni dobrovoľníkujem už od začiatku a pracujem tu hlavne na swapoch. Nenachádzam sa tu však len počas swapov, ale aj cez týždeň kedy buď triedim, fotím, pomáham alebo len trávim voľný čas. Mojou obľúbenou časťou swapov je ich organizácia a práca s dobrovoľníkmi. Pracovať na swapoch je jedna z mojich obľúbených činností a už sa naozaj teším na to, kedy ich budeme môcť organizovať naplno

Klára

Volám sa Klára a som z Kysúc. Som študentka a vo voľnom čase rada maľujem a venujem sa kreatívnym aktivitám. Od malička milujem prírodu a záleží mi na nej. Preto sa ju snažím šetriť ako to len ide. Baterkareň je miesto, kde sa stretávajú ľudia s rovnakým úmyslom a preto ma veľmi teší, že môžem byť jej súčasťou a pomáhať spolu s nimi.

Karin

Ahoj! Volám sa Karin a som umelec srdcom i dušou. V Baterkárni som začínala ako dobrovoľník, rada by som dopomohla k rozvoju umenia a kultúry. Rada tvorím a rozširujem si obzory v rôznych oblastiach.

Terka

Čauko, som Tereza a som študentka bilingválneho gymnázia v Bratislave. Už dlhší čas sa zaujímam o ekologické témy a tak som sa s nimi zžila, že až ich ani neberiem ako niečo nové ale automaticky sa stali mojou súčasťou. Som rada, že môžem byť súčasťou konceptu cirkulárneho hubu a všetkých projektov ktoré baby vymysleli. Myslím, že je dôležité aby sme ľuďom sprostredkovali informácie zrozumiteľnou formou. Chcem, aby naša planéta bola krásna a čistá a aby si ľudia mohli užívať jej očarujúce zákutia. Chcem veľa cestovať a zároveň študovať niečo s tým spojené. Chcela by som aj v budúcnosti do svojho zamestnania vniesť trochu porozumenia voči prírode a ostatným.

Megi a Pali

Dvaja ľudia, ktorí sa pred pár rokmi začali na našu planétu pozerať inak.
Vedomejšie a s rešpektom. A chraniac ju.

Snažíme sa netvoriť zbytočný odpad, Hľadame eco-friendly a udržateľné alternatívy nášho fungovania.
A v tomto duchu vychovávame dcéru.

Čo sa naučíme a funguje, radi zdieľame so známymi, neznámymi, mladými, staršími, počujúcimi a nepočujúcimi.

Anton

🙂