Baterkáreň na Trnavskom rínku

trnavsky rinek_kamarian photography

Obľúbený Trnavský rínek hlási návrat. Uskutoční sa v sobotu 15.10.2022 už tradične na Kapitulskej ulici, Mikulášskom námestí a Ulici M. Sch. Trnavského. Novinkou bude rozšírenie priestoru Rínku aj o otvorený dvor v Dome hudby. O program vo dvore sa postaráme spolu s Bronco n.o. aj my – Baterkáreň.

 

Trnavský rínek je okrem trhu aj malým pouličným festivalom v centre Trnavy a organizačný tím z Bronco n.o. vás pozýva na skvelý celodenný sprievodný program. O hudbu sa postarajú lokálni Ychabods – pestrá zmes rocku inšpirovaná hudbou 60. – 90. rokov, rezká rómska cimbalovka Gypsy Elegance a z Čiech príde do Trnavy zahrať partizánska dychovka Merbo Trubky. V Schneiderovej uličke budú počas celého dňa vyhrávať pouliční muzikanti.

„Až tri detské divadelné predstavenia vás tentokrát čakajú v Dome hudby na Schneiderovej ulici. Tento krásny dvor v spolupráci s Baterkárňou ponúkne miesto kreatívnym dielňam, diskusiám a ochutnávke ukrajinských jedál.“

trnavsky rinek_kamarian photography

Zdroj použitých foto: Kamarian Photogrpahy 

 

PROGRAM v Dome hudby na Schneiderovej ulici.

9:30 – 10:30 – DVOR – Divadlo na Hojdačke – Žabí Kráľ

10:00 – 16:00 – dielničky pre deti s Dobrovoľníckym centrom TADCH (výroba odznakov, náramkov, upcyklácia) 

10:15 – 11:55 – DVOR – Workshop s Annou pre deti 14+: Hravé písanie (registrácia nutná TU)

12:00 – 13:00 – DVOR – Divadlo Morgonrock – O čertovi Kolofónovi

13:15 – 14:45 – DVOR – Workshop s Naty z Baterkárne: Maľba so suchým pastelom (obmedzená kapacita, registrácia nutná TU.)

15:00 – 16:00 – DVOR – Divadlo Morgonrock – Lovec plastov Zero Waste

 

Počas celého dňa, t.j. od od 10:00 do 16:00, si pre vás tím Baterkárne pripravil: 

: prijímanie humanitárnej pomoci pre rodiny v núdzi 

: príďte si po frázovník so základnými slovensko-ukrajinskými kamarátskymi frázami

: ochutnávka slovensko-ukrajinských sladkých a slaných dobrôt

: príďte si uchmatnúť limitovanú edíciu nových odmien z Baterkárne – ako poďakovanie za podporu sme si pre vás pripravili scrunchies, odličovacie tampóny či sady na výrobu kozmetiky

Okrem Baterkárne sa vám na Dvore predstaví aj Lilia Omelianenko – predaj ukrajinských knih od vydavateľstva Vydavnytstvo.

 

Tento projekt sa uskutoční vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.

 

V parku na Kapitulskej sa bude tvoriť, čítať, hrať a spievať. Je to totiž sídlo workshop zóny zastrešujúcej rôzne lokálne škôlky, detské kluby a iniciatívy. Aj tento raz budú pripravené tekvice na výrobu strašidielok, ktoré si deti môžu rôzne dotvoriť a zobrať domov. Svoje miesto tu bude mať aj trnavské Divadlo Jána Palárika a Trnavské rádio, ktoré počas dňa bude robiť rozhovory a vstupy do živého vysielania. 

 

Emília Valachovičová, obľúbená sprievodkyňa Trnavou, pre návštevníkov Rínku o 13.00 hod. odhalí filmové príbehy spojené s Kapitulskou ulicou. Dozviete sa, kde a aké filmy sa točili v tejto krásnej historickej časti nášho mesta. Stretnutie bude pri súsoší na Námestí sv. Mikuláša.

 

Trnavský rínek organizuje Bronco n.o. v spolupráci s mestom Trnava.

Tešíme sa na vás! 🙂

Pridaj komentár