Veľkonočná zbierka sladkostí: Oslaď šibačku deťom z azylového domu

zbierka Trnava Baterkaren Velka noc sladkosti potravinova pomoc

Prehýbajúce sa veľkonočné stoly a prebytok jedla nie sú samozrejmosťou pre všetkých, a preto aj tento rok v našej Baterkárni vyhlasujeme Veľkonočnú zbierku sladkostí pre detičky, ktoré sa nachádzajú v nie úplne dobrej životnej situácii. Od pondelka 25. marca do štvrtka 28. marca k nám môžeš nosiť keksíky, čokoládky, tyčinky a iné sladkosti, rovnako aj sušené ovocie, detské chrumky či výživky a ovocné kapsičky pre menšie deti. Nezabudni prosím, že všetky sladkosti musia byť v neporušenom balení a ešte v záruke.

zbierka Trnava Baterkaren potraviny pomoc
V azylovom dome Jozefínum bývajú milé mamičky s deťmi, ktoré sa potešia každej pomoci.

A ku komu tvoje dary poputujú? Tento rok sme sa rozhodli trošku rozveseliť a osladiť život detičkám, ktoré sú spolu s maminami v centre núdzového bývania pre ženy Jozefínum v Dolnej Krupej. Ďakujeme, že nám v tom pomôžeš a že tak urobíš radosť tým, ktorí majú menej ako my sami. Pokojne o tejto zbierke povedz aj svojmu okoliu!

Robiť zbierky je pre nás dôležité, ako sociálny podnik ich vyhlasujeme dva až štyrikrát ročne – vždy pre konkrétnu organizáciu alebo sociálne slabšie rodinky. Okrem sladkostí zvykneme zbierať aj hračky a hry, knihy, ale aj školské pomôcky vždy pred začiatkom školského roka, trvanlivé potraviny, v zime napríklad teplé oblečenie a pod. Vidíme, že to má zmysel a teší nás, keď majú obdarovaní radosť. Aj vďaka tebe a ostatným Baterkám. 🙂

 Našu zbierku tento rok podporila aj Nadácia Tesco, ktorá do nej prispela potravinami. 

Pridaj komentár