Privítali sme návštevu z Európskeho parlamentu

michal šimečka_baterkáreň

Je pre nás cťou, že sme 24.5. 2022 mohli privítať u nás v Baterkárni župana Trnavského samosprávneho kraja pána Jozefa Viskupiča a slovenského podpredsedu Európskeho parlamentu pána Michala Šimečku s kolegami a kolegyňami.

 

Mali sme unikátnu možnosť im ukázať množstvo práce a procesov, ktoré sa u nás v Baterkárni dejú. Náš projekt je jedinečným a stále jediným komunitným reuse centrom na Slovensku.

V súlade s princípmi obehovej ekonomiky sa tu dá nakúpiť bezobalová drogéria, tu vraciame obrovské množstvo nepoužívaných predmetov do obehu (a predchádzame tak vzniku odpadu), tu nájdete Zdieľanú dielňu s programom plným workshopov, kde sa učíme vyrábať či opravovať, kde každý týždeň organizujeme obľúbené SWAPy.

A v neposlednom rade, tu spolu od konca februára 2022 pomáhame ľuďom utekajúcim pred vojnou. 

Klimatickú krízu berieme vážne, preto náš biznis model staviame na šetrení zdrojov, zdieľaní, opravovaní, požičiavaní či výrobe. Budúcnosť je v silných a aktívnych komunitách, v báze ľudí, ktorí zdieľajú, pomáhajú si a podporujú.

Sme tu s vami tretí rok a aj napriek svetovej pandémii sa nám podarilo vytvoriť komunitu milých a krásnych ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí.

Je to kopec roboty, za ktorou stojí horda skvelých šikovných ľudí s veľkým srdcom, a sme na nich spolu s Jankou veľmi hrdé!

Máme ešte veľa nápadov, ktoré chceme realizovať, nevieme sa už dočkať! 

 

Foto: Trnavský samosprávny kraj

Pridaj komentár