Kvety, knihy a kopec tvorivej energie. Tak vítame jar v Baterkárni

marec kurz maľby Baterkáreň akvarel swap

Žiadna jarná únava ti s nami nehrozí. Vylez zo zimnej ulity a príď sa k nám nabiť novou energiou. Marec v Baterkárni bude o kvetoch, nielen namaľovaných, a o knihách, nielen na čítanie. 

Že ako to myslíme? Čítaj ďalej! Opäť ťa radi privítame na našich obľúbených, čoraz viac známych kurzoch a marcovom SWAPE, ktorý bude špeciálny. 

kurz maľby akvarel Baterkáreň Trnava marec

Všade samé kvety

Rozkvitnutá záhrada – tak znie téma dopoludňajších kurzov akvarelu pre seniorov. Povedz svojim rodičom, svokrovcom alebo starým rodičom, že v marci sa konajú 7. a 21., teda vo štvrtky, vždy od 10.00 do 11.30 hod. Na prvom kurze sa oboznámia s technikami, ako sú miešanie, rozpíjanie, tieňovanie, fŕkanie. Pomocou nich potom spoločne namaľujeme krásny jarný tulipán. Druhá lekcia bude tiež rozkvitnutá – maľovať budeme nádherný kvitnúci strom. 

Samozrejme, umelecké kurzy máme aj pre mladšie ročníky. Náš intenzívny kurz akvarelu sa koná 12.,19. a 26. marca od 17.00 do 19.00 hod. a jeho témou je Namaľuj si jar. Na prvom stretnutí sa oboznámime s pomôckami a technikami ako miešanie, rozpíjanie, tieňovanie či fŕkanie.

kurz jar Baterkáreň akvarel jar maľba Trnava

Na druhej lekcii spolu namaľujeme tulipány kombináciou rôznych techník a z tretieho stretnutia si domov odnesieš kvetinový veniec, ktorý si môžeš zavesiť doma a vítať ním jar.  

Ďalší náš krásny kurz, tentoraz pre šikovné ruky, je venovaný populárnej technike macramé. Nauč sa používať uzlíky na vytvorenie rôznych dekorácií. Naša Miška ťa do tej techniky zasvätí 14. a 21. marca od 16.00 do 17.30 hod. 

kurz maľby akvarel Baterkáreň Trnava marec

Tretia sobota patrí swapom

V sobotu 16. marca od 10.00 do 15.00 hod. sa môžeš tešiť na swap hneď dvoch komodít – kníh a rastliniek. Za vstupné 5€ si môžeš odniesť 5 kníh či rastliniek (prípadne si môžeš vybrať aj z ďalších kúskov v našom reuse centre).

Ak sa ti bude páčiť viac vecí, každý ďalší kus si od nás môžeš odniesť za 2 eurá. Ak máš doma knižky, ktoré zapadajú prachom a rastlinky, ktoré hľadajú nový domov, môžeš ich priniesť na swap a darovať. Poprosíme ťa však maximálne 10 kusov. Priniesť môžeš taktiež rôzne záhradkárske potreby (lopatky, črepníky,…), priesady či semienka.

kurz maľby akvarel Baterkáreň Trnava marec swap kníh

Knihy trochu inak

Stredajšie popoludnia u nás patria deťom. Krúžok pre deti Šikovníček vezme knihy z trochu iného konca. Samozrejme tie, ktoré by už nikto nečítal a skončili by v zberných surovinách. Prečo ich nevyužiť na tvorenie a vytvoriť si vlastné knihy upcyklovaním? 

Okrem toho sa o knižkách porozprávame – aký majú význam v našom živote. Zistíme, aké knihy máme radi, prinesieme si z domu naše obľúbené a niečo si z nich prečítame. Rodičia sa môžu zapojiť tiež, alebo si zatiaľ vedľa v pokoji vypijú kávičku.

Program všetkých kurzov nájdeš prehľadne rozpísaný na webe Baterkárne TU.

Pridaj komentár