Akvarel je láska! Objav jeho čaro na našich kurzoch

Koncom januára sme spolu s účastníčkami intenzívneho kurzu akvarelu začali objavovať čaro tejto vodovej techniky. A ako to dopadlo? Čítaj ďalej!

Téma celého kurzu bola ladená ešte zimne. V čase klimatickej krízy sa ale netreba spoliehať na počasie. Zimné námety sme si nakoniec vytvorili aspoň na výkresoch pri plusových teplotách za oknom. 

Jarné témy na kurzy maľovania si šetríme na ďalšie mesiace. Kompletný program nájdeš na našom webe: https://baterkaren.sk/events/

Oddych so štetcom v ruke

Kurzy častokrát nie sú len o maľovaní. Sú o oddychu. Takom neobyčajne obyčajnom, ktorý hľadáš určite aj ty, po náročnom dni v práci alebo doma na materskej. Prípadne ak chceš zažiť niečo nové a opustiť vychodené cestičky každodennosti. Rovnako sú aj o spoznávaní nových zaujímavých ľudí, s ktorými si môžeš pokecať napríklad o záhradkárčení. V príjemnej atmosfére sme sa s účastníčkami kurzu stretávali v utorky počas troch týždňov. Jedna z nich nám v spätnej väzbe zanechala odkaz/ tip, čo by zmenila, ktorý znie jednoznačne: Viac utorkov!😀 Z pozície lektorky sa nedá nesúhlasiť. Stretla sa tu naozaj skupinka tvorivých a šikovných žien, s ktorými sme mali veľmi príjemný čas. 

Maľovanie zimnej krajiny technikou akvarelu.

Takto nám to išlo

Kurz je určený pre začiatočníkov, ale nenudia sa ani tí, ktorých pokusy s farbami a štetcom sa začínali už doma a potrebujú poradiť. Od mini exkurzu svetom pomôcok v úvode sme sa postupne učili miešať farby a farebné odtiene len za pomoci základných farieb. Z prvého kurzu si účastníčky odniesli kolorovanú kresbu, na ktorej si trénovali miešanie farieb a prekrývanie jednotlivých vrstiev farebných škvŕn.

Na druhom kurze sme sa učili maľovať vianočnú ružu. Pri nej je potrebné najprv natrénovať lístok po lístku, aby sme boli spokojní s výsledkom. Zručnosť v maľovaní lupeňov a lístkov si účastníčky odniesli domov. Určite sa im zíde pri ďalšom maľovaní.

Akvarelové vianočné ruže účastníčok kurzu.

Tretí, a zároveň záverečný, kurz sme venovali maľbe zimnej krajiny. Postupnými krokmi sme sa naučili rôzne spôsoby, ako namaľovať stromy tak, aby vyzerali čo najreálnejšie. Trénovali sme ich prekrývanie a v závere dolaďovali kontrasty.

Maliarske výkony sa zlepšovali z týždňa na týždeň, šikovné účastníčky naberali čoraz väčšiu odvahu a istotu v práci s touto, často nevyspytateľnou, technikou. Každá z nich si okrem nových zručností a maliarskych tipov odniesla aj krásne diela. Veď posúďte sami. 

Výtvory účastníčok po prvom kurze maľovania.

Spätná väzba od účastníkov a účastníčok kurzu nás veľmi teší. Je krásne počuť slová o tom, ako si oddýchli a našli čas pre seba. Osobne ma veľmi tešia ohlasy na vedenie kurzov, na ich priebeh a prístup. Odkazy ako vedúca bola nesmierne milá alebo iné príjemné slová pri odchode z kurzu, keď sa nikomu nechce ísť domov, sú veľkým povzbudením.

Vidíme sa pri akvareli!

Lektorka Naty

Pridaj komentár