Darovať zážitok je dobrý nápad a tu sú dôvody

Darček zážitok Baterkáreň Trnava Valentín

Čo si želáš k narodeninám, aký darček by ti urobil radosť? Odpoveď na túto otázku je čoraz ťažšia, veď všetko máme a čo nemáme, to si najlepšie aj tak kúpime sami. 🙂 Preto čoraz viac túžime dostať niečo, čo v nás ostane zapísané navždy. Zážitok

Rovnako radi zážitkom obdarúvame iných. Prečo je zážitok, teda emócia, darčekom číslo jeden?

1. Spomienky ti nikto nevezme

Zážitok vo dvojici je skvelou príležitosťou na vytvorenie spoločných spomienok a emócií. Môžeš z nich čerpať energiu, myslieť na ne, keď ti bude smutno. Celý náš život sa skladá zo spomienok. Vďaka zážitkom získa farby a budeš sa cítiť, že ho naozaj žiješ, nielen prežívaš. 

2. Rozšírenie obzoru 

Plavba loďou, kurz prípravy sushi alebo len „obyčajné“ lístky do divadla. To všetko prináša nové podnety, vedomosti, pocity, skúsenosti aj stretnutia s novými ľuďmi. Zážitky sú niekedy spojené s vystúpením z komfortnej zóny, no aj vďaka tomu rastieme, objavujeme a otvárajú sa nám nové možnosti.

3. Menší dopad na životné prostredie 

Zážitkové darčeky majú často nižšiu environmentálnu záťaž a vytvárajú menej odpadu. Veľa lásky sa nerovná veľkému množstvu darčekov v lesklom papieri. Ani množstvu balónov a iných jednorazových dekorácií, ktoré sa po chvíľke slávy premenia na odpad. 

4. Radosť šitá na mieru

Ak niekoho dobre poznáš, presne vieš, čo by mu urobilo radosť. Niekedy aj lepšie ako dotyčná osoba. Venuješ čas, premýšľaš, kombinuješ, aby to bolo niečo špeciálne, čo vyčarí úsmev. Najkrajšie je spojiť zážitkový darček s osobnou službou. Napríklad k poukážke na umelecký kurz či wellness priložiť vyrobenú poukážku na stráženie detí v tom čase.

voucher umelecký kurz Valentín poukážka
Takúto krásnu poukážku na umelecký kurz pre dvojice nájdeš v našom eshope.

5. (Takmer) neobmedzené možnosti

Nemusíš obchádzať obchody ani scrollovať eshopy, máš širokú škálu možností. Prvotný je nápad v tvojej hlave a potom už len popremýšľaš a pokombinuješ, aby presne sedel zážitok, čas aj miesto. Je skvelé, že mnoho zážitkových darčekov umožňuje obdarovaným zvoliť si dátum alebo čas, kedy ich chcú využiť.

6. Minimalizmus bez nepotrebných vecí

Minimalistický životný štýl je nielen trendy, ale aj potrebný. Hmotné darčeky môžu byť pre obdarovaného záťažou. Hlavne ak sa darca netrafil. Ktorý darček je ideálny, lebo nepridáva ďalšie materiálne veci do domácnosti? No predsa zážitok!

7. Podpora lokálnych služieb 

Mnoho zážitkov sa podáva prostredníctvom služieb alebo podnikov v miestnej komunite. Napríklad taká večera v miestnej reštaurácii, permanentka do obľúbeného fitka alebo kurz šitia v Baterkárni… To všetko môže podporiť miestnych podnikateľov a prispieť k rozvoju lokálnej ekonomiky.

 

Titulná foto: Image by Freepik

Pridaj komentár