Chystá sa dôležitý summit o cirkulárnej ekonomike. A my budeme súčasťou!

Už zajtra, 15. februára 2024, sa v bratislavskej Mlynici koná Prvý Circular Summit na Slovensku. Jeho cieľom je priblížiť potenciál cirkulárnej ekonomiky motivovaným majiteľom mikro, malých aj stredných podnikov na Slovensku, ktorí majú drive a vôľu zmeniť myslenie a prácu pri zavádzaní nových postupov a biznis modelov do praxe.

Na programe bude päť zaujímavých panelových diskusií, 4 workshopy a cirkulárna výstava.

Piata z panelových diskusií rozoberie tému greenwashingu, konkrétne ako k nemu pristupujú slovenské firmy. V diskusii sa, okrem ďalších trochu panelistov, predstaví aj spoluzakladateľka Baterkárne Simona Hlaváčová, a.k.a. naša Sima. Simona priblíži tému greenwashingu očami komunitného centra, ktoré dennodenne vysvetľuje pojmy týkajúce sa cirkularity, udržateľnosti a enviro tém ako takých – našej Baterkárne. Diskusiu o tom, ako a či vôbec riešia slovenské firmy tému greenwashingu budú viesť Petra Csefalvayová z Inštitútu cirkulárnej ekonomiky a riaditeľ marketingovej agentúry Barney studio Dennis Fino. 

Nie je zelená ako zelená

Ak si „Baterka pozitív“ osôbka, potom sú ti tieto témy určite blízke. Veľmi dobre vieš, že greenwashing je snaha firiem vyzerať ecofriendly, podložená tvrdeniami, že ich produkty alebo služby sú priateľské či dokonca prospešné pre životné prostredie, pritom je to len klamstvo a zavádzanie spotrebiteľov. A keďže čoraz viac ľudí si uvedomuje dopady klimatickej a environmentálnej krízy, sme ochotní v dobrej viere zaplatiť viac za „zelené“ produkty, pričom sa môžeme stať obeťami greenwashingu. A často aj stratiť dôveru v tie ozajstné green firmy. 

Zaujalo ťa podujatie? Tu si môžeš pozrieť presný program. 

Simona Hlaváčová Baterkáreň Trnava summit cirkulárna ekonomika greenwashing
Simona Hlaváčová, Baterkáreň

Viac o Simone Hlaváčovej

Simona je našou garantkou environmentálneho vzdelávania, dohliada na odbornosť a aktuálnosť tém. Zameriava sa najmä na témy obehovej ekonomiky, sociálneho podnikania či rozvoja dobrovoľníctva a aktívnych komunít, pričom zdôrazňuje dôležitosť participácie (nielen) mládeže na tvorbe politík. Sú jej blízke aj témy ochrany zvierat či mentálneho zdravia.

Simona sa profesne sústreďuje na aplikáciu princípov obehovej ekonomiky do života bežných ľudí, svojimi projektami sa zameriava na posilňovanie komunít a vzdelávanie mládeže. Je spoluzakladateľkou 1. reuse centra na Slovensku – Baterkáreň, vytvorila aplikáciu Swapka, je autorkou publikácie Slovník udržateľnosti a nájdete ju na Mape sociálnych inovátorov. Simona je taktiež Ambasádorkou klimatického paktu, absolventkou Cirkulárnej akadémie (INCIEN) a autorkou publikácie Udržateľnosť do vrecka.

Viac o nej tu: https://www.linkedin.com/in/simonahlavacova/

 

Pridaj komentár