Spolu predchádzame vzniku odpadu tak, že nevyužívané veci vraciame do obehu :)

V našej milej Baterkárni tak šetríme energie, emisie, množstvo odpadu na skládkach a v konečnom dôsledku aj naše peňaženky.Centrum vzniklo v septembri 2019.

Čo je reuse centrum? :)


ReUse = z anglického slova - znovu používať. :)


Hlavná myšlienka nášho chatitatívneho centra je nielen predĺžiť životný cyklus rôznym veciam a oblečeniu, ale taktiež sú prospešné pre život našej komunity a jej utužovanie. Projekt umožňuje teda využitie starých, ale funkčných vecí, ktoré ľudia už nepotrebujú či nevyužívajú. Trnava a blízke okolie má teda možnosť nájsť veciam druhým domov. ... veľmi nás teší, že sme PRVÝM centrum takéhoto druhu na Slovensku :)

Predajňa dobra

Keď nepotrebné veci môžu pomôcť až 2x :)


Predajňa dobra je taký malý charitatívny second-hand. Nájdete tu výber vecí - pekných, použiteľných či dokonca značkových. Jedná sa nielen o oblečenie, ale aj o potreby do domácnosti a dekorácie. Výťažok z predaja putuje každé 3 mesiace na pomoc inému združeniu - po korone výťažok putuje na fungovanie oz SaUvedom.

Ponuku nájdete aj na instagrame Predajňa dobra :)

https://www.instagram.com/predajna_dobra/Požičovňa vecí

Spustili sme požičovňu vecí, ktoré kupujeme a využívame možno raz do roka. Môžu to byť hry či športové potreby, náradie, elektronika, alebo výbava na festival a turistiku.

Ako na to?
Vyberiete si vecičku z fotoalbumu.
Objednáte si ju cez formulár.
Počkáte na spätnú väzbu od nás a tešte sa na nov

Útulok vecí

Naše domácnosti sú preplnené vecami, mnohé z nich nepoužívame aj niekoľko rokov. My im s radosťou nájdeme nové domovy a nových majiteľov.

Útulok aktuálne funguje najmä ONLINE na našom facebooku.

Výška príspevku za vecičky sa líši od ich veľkosti/kvality. 


Ďakujeme, že spolu s nami vraciate veci do obehu už od septembra 2019. Šetríme tak spolu životné prostredie, znižujeme emisie, energie a množstvo odpadu na skládkach."

Swapy alebo výmeny vecí

Čo je swap?

Je to tzv. výmena vecí, ktoré sú nepoškodené a funkčné, no ktoré vám už nejaký ten piatok visia v skrini či zavadzajú na poličke.  Práve takéto predmety sú vítané na našich swapoch.  Priniesť môžete oblečenie, ktoré je čisté, nepoškodené a v dobrom stave, knihy, ktoré urobia radosť a zdravé rastlinky. 


Týmto spoločne šetríme prírodu, zdroje a zároveň sa potešíme aj z nových vecičiek. Tým, že sú naše swapy pravidelné, si spolu vytvárame návyk NEnakupovať nové, keď to nie je nevyhnutné - v našom programe; napríklad swapy oblečenia pre dospelých, swapy oblečenia pre deti  či výmenu hračiek a hier. 


Na našom facebooku nájdete aj online výmeny kníh a rastlín, kde si môžete svoj kúsok priamo chytiť a zarezervovať :)


ONLINE VÝMENA KNÍH

ONLINE VÝMENA RASTLÍN
Naši partneri

Máte otázky, nápady či spätnú väzbu? :)