Dobite nám baterky. Stačia 2%

dobi nám baterky. darovanie 2% z dane Baterkárni

Dobite nám baterky a pomôžete jednému občianskemu združeniu, komunite stoviek Slovákov aj celej planéte. Dobite nám baterky a my vám darujeme o čosi lepší svet.

Každý rok sa vám radi pripomenieme a pomôžeme s procesom darovania vašich 2% z dane. Máte tisícky možností, z ktorých si môžete na Slovensku zvoliť a my sme vám nesmierne vďační za každú pomoc. Najmä tým, ktorí sa opätovne rozhodli a rozhodnú vybrať si práve naše občianske združenie SaUvedom. Pripravili sme pre vás aj návod, ako 2% z dane darovať.

Niekoľko (takmer) neuveriteľných čísel na úvod

V roku 2022 sa nám aj vďaka vašej pomoci podarilo uskutočniť 65 SWAPov, na ktorých si našlo nový domov nielen oblečenie, ale aj knihy a napríklad aj rastlinky! Ďalej ste nám svojimi 2% umožnili vytvoriť 56 umeleckých, vzdelávacích a praktických kurzov v Zdieľanej dielni, ktorá by tiež nemohla existovať bez vašej podpory. Áno, presne – vašej. Lebo záleží na ochote pomôcť každého jedného z vás. A to, že naše fungovanie pomáha planéte je zjavné aj skrz ušetrené emisie – od roku 2019 – vyše 200 ton CO2e bolo ušetrených vďaka vráteniu toľkých predmetov späť do obehu. Tak má fungovať cirkulárna ekonomika, čo myslíte? 🙂

Pomôžte nám vzdelávať

Na spomínaných kurzoch v našej Zdieľanej dielni sme mali možnosť všetkých záujemcov naučiť niečo nové. Presne 115 motivovaných ľudí u nás našlo svoj oddych a spôsob osobného rozvoja v kreslení, maľovaní či šití. Tiež sme mohli nadšených členov našej komunity naučiť, ako poňať udržateľný životný štýl z rôznych smerov. Zistili napríklad, ako šetrne prať, upratovať, ako si môžu sami vyrobiť kozmetiku a mnohé iné zručnosti.  

tri ženy stoja pri banneri. otvára sa zdieľaná dielňa v batekrárni v trnave
Otvorenie zdieľanej dielne

Autentická udržateľnosť môže fungovať, iba ak sa k nej postavíme ako k systematickej zmene, ktorá sa začína na individuálnej úrovni každého z nás. Preto je dôležité začať premýšľať nad tým, ako pomáhať planéte už v skorom veku. V roku 2022 sme teda vzdelávali aj študentov. Dohromady sme naučili vyše 200 detí niečo nové o Dni Zeme, zdravej výžive a o Dni ekohrdinov. Prednášky boli organizované s viacerými školami a detičky sme, samozrejme, poučili o ekológii zadarmo. Nebolo by to však možné bez vašich 2% z dane.

 

 

 

Pomôžte nám pomáhať

Dve percentá z dane predstavujú finančnú podporu nášmu komunitnému centru, ale tiež sme vďaka tomu schopní vykonávať humanitárnu pomoc. Od začiatku vojny na Ukrajine sme poskytovali pomoc ľuďom utekajúcim pred vojnou v ich rodnej krajine. Brali sme to ako samozrejmú ľudskú povinnosť, ktorá by však bez vašej pomoci a všetkých ostatných darcov nebola možná. Ľuďom v núdzi sme poskytli oblečenie a potraviny, aby sa v cudzine mohli cítiť trochu pohodlnejšie. Bohužiaľ, humanitárnu pomoc sme museli pozastaviť, no s vašimi 2% by sa nám ju mohlo podariť ešte tento rok obnoviť.

 

Nič nám nerobí väčšiu radosť ako možnosť pomôcť našej komunite rásť. To je ale možné, iba ak sa o zmenu pričiníme spoločne. Vieme, že vám záleží na rozvoji udržateľnej Trnavy, udržateľného Slovenska a udržateľnej planéty. V roku 2023 nás čaká kopec nových výziev a predstava vašej podpory nám dáva silu a odvahu púšťať sa do ďalších projektov a aktivít, ktoré pozdvihnú, motivujú a inšpirujú komunitu. 

 

Dobite nám baterky a my vám darujeme o čosi lepší svet.

 

Ako darovať sa dozvieš tu

Podporujeme spoločensky zodpovedné verejné obstarávanie v celej Európskej únii!

Európska komisia s potešením oznamuje spustenie iniciatívy #WeBuySocialEU, zameranej na pokrok v oblasti spoločensky zodpovedného [...]

Veľkonočná zbierka sladkostí: Oslaď šibačku deťom z azylového domu

Prehýbajúce sa veľkonočné stoly a prebytok jedla nie sú samozrejmosťou pre všetkých, a preto aj [...]

Miesta, kde veci dostávajú druhú šancu

Bazáre, blšáky, antikvariáty a sekáče – miesta, kde sa dajú za pár eur zohnať skvelé kúsky, [...]

Prečo sa o tom tak málo hovorí alebo 5 dôvodov, prečo navštevovať umelecké kurzy

Umelecké kurzy sú jedny z prvých, ktoré sme u nás v Baterkárni organizovali a nie je to náhoda. [...]

Úloha obehovej ekonomiky pri riešení rýchlej módy.

Prehodnotenie spotreby textilu: Úloha obehovej ekonomiky pri riešení rýchlej módy   V dobe, v ktorej [...]

Kvety, knihy a kopec tvorivej energie. Tak vítame jar v Baterkárni

Žiadna jarná únava ti s nami nehrozí. Vylez zo zimnej ulity a príď sa k nám nabiť novou [...]

Pridaj komentár