Top darčeky pre mamičky! Sú originálne a nezaťažia životné prostredie

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám a ich sviatku. Či už túžite potešiť svoje maminy, alebo ste samy matky a chcete dať tip svojim blízkym, ako a čím by vám mohli urobiť radosť, veríme, že oceníte tieto tipy na udržateľné darčeky nielen na Deň matiek.

Nechceme sa tu tváriť, že sme nikdy v živote nekúpili fialovú bonboniéru v tvare srdca alebo kyticu ruží zo supermarketu, ale ak sa dá, snažíme sa robiť veci inak, s ohľadom na životné prostredie. A taktiež s ohľadom na to, čo by našich blízkych skutočne potešilo. Nemusí to byť nič kúpené, dokonca ani hmotné. Toto sú tipy na darčeky ku Dňu matiek, ktoré sme pre vás spísali.

1. Vlastnými rukami

Najkrajším darčekom pre všetky mamy je určite prvý darček, ktorý dostali od svojej ratolesti. A to spravidla býva nakreslený obrázok či vystrihnuté srdiečko z papiera. Nemusí byť (a ani nie je :)) ) dokonalý, ale ten pocit, že ho dieťa vytvorilo vlastnoručne a myslelo pri tom na ne… Aj keď už ste dospelé, nič vám nebráni vytvoriť svojej mame pekné blahoželanie, vyrobiť dekoráciu do bytu, sviečku, rámik na fotku… Že máte pri ručných prácach obe ruky ľavé? Tak jej upečte obľúbený koláč, sušienky alebo domácu granolu so všetkým, čo má rada. Alebo vyglancujte byt a ušetrite jej čas na príjemnejšie aktivity. 😉

Foto: mozessavydavat.sk

2. Spoločný zážitok

Možno nám dáte za pravdu, že najlepším darčekom, ktorý nám nikto nevezme, je zážitok. Tým viac, ak ho s blízkou osobou prežijete spolu. Nemusíte (ale môžete) hneď skákať z lietadla. Taká návšteva divadla či kurz varenia sú tiež skvelé veci. Aj u nás v Baterkárni máme bohatú ponuku kurzov, ktoré rady navštevujú práve mamy s dcérami. Kurz maľovania, šitia, plstenia a mnohé ďalšie určite utužia vaše „Gilmore girls“ vzťahy. 🙂

3. Tvorivá chvíľka

Sú chvíle, kedy by si nielen mamy, ale aj nemamy najviac želali svätý pokoj. A chvíľku pre seba. Pri dobrej knihe, vo vani s maskou na tvári, na masáži. Alebo mali čas na svoje hobby. Ak sa vám tento nápad pozdáva, no neviete ho zhmotniť, poradíme vám jednu z našich kreatívnych sád. V štýlovom balení nájdete všetko potrebné na výrobu voskových obrúskov, mydla, telového scrubu alebo krému na holenie.

4. Prírodná kozmetika

Voňavou kozmetikou ešte nikto nič nepokazil. Stavte radšej na kvalitu a namiesto veľkej sady komerčnej značky venujte maminke jeden-dva výrobky, ktoré budú šetrné k jej pokožke aj k životnému prostrediu. Existuje aj množstvo slovenských výrobcov, na ktorých produktoch sme závislé a nedáme na ne dopustiť. Náš tip – čistiaci olej Kvitok pre zrelú pleť a mydlo Tamara s lupeňmi ruží od žien z azylového domu v Trnave.

5. Áno, aj kvety

To, že nechceme kupovať kvety vypestované na druhom konci sveta neznamená, že nemôžeme mamu potešiť peknou izbovou rastlinou, ktorá jej ostane ešte dlho predlho. Druhá možnosť je kytička z lúčnych kvetov či zo sezónnych kvietkov vašej (alebo kamarátkinej) záhrady. Našťastie už existujú aj lokálne kvetinové farmy a kvetinárstva. My odporúčame kvietky od Svetlany z mikro kvetinovej farmy Kvetynka.

Foto: facebook.com/kvetynkasvetlana

Máte ešte iné tipy na udržateľné darčeky pre maminy? Podeľte sa o ne!

 

Titulná foto: Image by prostooleh on Freepik

Pridaj komentár