Seniori z Trnavy môžu využiť umelecké kurzy zdarma

V Baterkárni myslíme aj na seniorov v našom meste, preto sme pre nich počas leta pripravili umelecké kurzy zdarma. Letné dni tak môžete vyplniť kreatívne a zmysluplne v priestoroch Zdieľanej dielne (vedľa Baterkárne). Mnohí z vás poznajú Baterkáreň ako miesto, kam môžu priniesť nepotrebné, ale stále funkčné veci a predmety, ktoré následne poslúžia iným návštevníkom centra. Okrem toho prinášame každý mesiac bohatý program kurzov.

Kreativita a tvorenie sú dôležitou súčasťou života človeka bez ohľadu na vek. Príďte sa o tom presvedčiť a naučiť sa novým zručnostiam, alebo spoznať nových ľudí. Kreatívne aktivity, medzi ktoré patrí aj maľovanie, pomáhajú redukovať stres, zlepšovať pamäť a kognitívne funkcie. Sú aj možnosťou objaviť nové záujmy a koníčky a možno aj umelca či umelkyňu v každom z nás.

V júli sa budú konať dva kurzy: 13.7. a 27.7. (štvrtok) v čase 10:30 12:00.

Vo štvrtok 13. 7. vás kurzom prevedie naša lektorka Katka. Okrem štetcov sa naučíte narábať so špachtľami či špongiami a vytvoríte tak obraz inšpirovaný abstraktným umením. Maľovať budeme technikou akrylu a vaše dielo si z kurzu odnesiete domov.
Vo štvrtok 27.7. si zas s lektorkou Natáliou namaľujete kvety vodovou technikou akvarelu.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie Henkel Slovensko.

Kapacita kurzov je obmedzená, preto je potrebné sa vopred prihlásiť mailom na: natalia@baterkaren.sk
alebo telefonicky: 0911 833 114

 

Na kurz netreba nič nosiť, všetko potrebné bude zabezpečené.
Baterkáreň sídli na adrese: Starohájska 1 (budova Polikliniky na Družbe), oproti sídlisku Tehelná 16.

Pridaj komentár