Prevetrajte šatník a ulovte si nové kúsky na letných swapoch v Back2life

Naše spriaznené reuse centrum Back2life chystá pri príležitosti svojich druhých narodenín veľkú novinku. Počas piatich letných sobôt pripravilo swapy, teda výmeny oblečenia, pred budovou centra na Ulici J. Bottu vedľa základnej školy. Prvý pilotný swap sa koná už v poslednú júnovú sobotu 24. 6. v čase otváracích hodín od 9.00 do 15.30 h. Vymieňať sa bude dámske, detské aj pánske oblečenie. Priniesť môžete pekné, čisté a nepoškodené veci (max 1 taška na osobu), ktoré už nenosíte a vymeniť ho za kúsky, ktoré vám urobia radosť. Paušálna cena za 1 kus oblečenia je 2 eurá.

V prípade záujmu verejnosti a priazne počasia budú sobotné swapy pokračovať aj počas septembra a októbra. Ak by niekto chcel pomôcť so zabezpečením organizácie swapu ako dobrovoľník, môže sa prihlásiť na ahoj@baterkaren.sk.

Ďalšou novinkou reuse centra Back2life je rozšírenie otváracích hodín. Od 1. júna je otvorené aj v pondelok, a to od 11.00 do 18.30 h.

Druhé trnavské reuse centrum je spoločným projektom FCC Slovensko a Mesta Trnava. Od júna 2021 zbiera a následne úspešne vracia do obehu najrôznejšie predmety do domácnosti, športové, detské potreby a pod. a úzko spolupracuje s našou Baterkárňou. Preto sem najnovšie môžete nosiť aj oblečenie, ktoré je pekné, čisté a nepoškodené, ale vy už ho nevyužijete. Samotné Back2life síce oblečenie neponúka, ale posunú ho nám do reuse centra Baterkárne, aby si mohlo nájsť nových majiteľov.

Pridaj komentár