Januárové kurzy v Baterkárni: Uchmatni si miesto na ten TVOJ

Ako na nový rok, tak po celý rok, však? Preto sa skús hneď od začiatku roka zamerať na to, čo ti prinesie radosť, pri čom si oddýchneš a zároveň vytvoríš niečo krásne. Naše januárové kurzy sú tu od štvrtka 11. januára, takže ešte stíhaš rezervovať si jedno z limitovaných miest. 😉

Dopoludňajšie kurzy v Baterkárni patria už tradične našim seniorom. Ak máš babku, dedka, rodičov či známych na dôchodku, pošli ich medzi nás v dňoch 11. a 25. januára od 10.00 do 11.30 hod. na Umelecký kurz pre seniorov a seniorky – akvarel. Je jedno, či už vedia základy akvarelu, alebo sú v ňom začiatočníci. Naša lektorka im všetko ukáže a poskytne potrebné pomôcky. Cieľom je oddýchnuť si, spoznať nových ľudí a vytvoriť si vlastné umelecké dielko, ktorým si budú môcť skrášliť domov alebo niekoho obdarovať.

Na prvom kurze si vodovkami namaľujú krásnu vianočnú ružu pomocou fŕkancov – techniky zapúšťania farieb. Druhý kurz bude patriť zasneženým stromom – zimnej krajine ako z pohľadnice.

Intenzívny kurz maľovania akvarelom pre začiatočníkov máme aj pre tých, ktorí ešte nie sú v kategórii seniori. Vždy si túžil/a vyjadriť svoje pocity na plátne? Pomôžeme ti si sen a vypustiť von tvorivého ducha. Popri tom sa skvele odreaguješ, vybočíš z každodenného stereotypu a spoznáš nových ľudí, s ktorými ťa bude spájať spoločné hobby – akvarel! V zdieľanej dielni v Baterkárni strávime spolu tri lekcie po dve hodiny. Na prvú prídeš ako úplný nováčik, z poslednej budeš hrdo odchádzať s vlastným umeleckým dielom. Kedy? Vždy v utorok, teda 16., 23. a 30. januára v čase od 17.00 do 19.00 hod. Objednaj si lístky, kým ešte sú. V predpredaji ich kúpiš za výhodnejšiu cenu.

Na čo sa môžeš tešiť?

1. kurz: Oboznámime sa s technikou akvarelu pomocou špeciálnych cvičení a predstavíme si pomôcky, ktoré nám pomôžu k tomu, aby naše dielka nevyzerali ako výtvory detí z 1. triedy ZŠ.

2. kurz: Namaľujeme si krásnu vianočnú ružu pomocou fŕkancov – techniky zapúšťania farieb.

3 kurz: Naším cieľom bude stvárniť zasneženú zimnú krajinu ako to robia profíci. Domov si odnesieme výtvory a know-how, ako vytvoriť ďalšie krajinky, či už pre seba alebo pre blízkych.

Do tretice máme pre teba Kurz háčkovania pre začiatočníkov, ktorý sa koná 18. a 25. februára od 16.00 do 17.30 hod. Háčkovanie je skvelým spôsobom mentálneho oddychu a relaxácie, dokonca môže byť až terapeutickou aktivitou. Vyžaduje si vašu plnú pozornosť a koncentráciu na detaily, čo môže pomôcť odvrátiť myseľ od stresu a problémov. Pravidelné opakovanie jednoduchých pohybov pôsobí tiež uvoľňujúco. A hlavne je to skvelý pocit a uspokojenie z toho, že pod tvojimi rukami vzniká niečo nové, krásne, navyše praktické.

Na našom kurze sa naučíš základy háčkovania a spoločne budeme pracovať na tzv. granny square, ktoré sú základom pre prikrývku a sú vhodné na precvičovanie rôznych typov stĺpikov.

Kapacita tohto aj všetkých ostatých kurzov je obmedzená, aby sme mohli zabezpečiť individuálny prístup pre každého. Preto sa poponáhľaj a rezervuj si miesto už dnes!

Všetky informácie o kurzoch a cenách nájdeš na tomto odkaze.

Pridaj komentár