Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Udržateľná domácnosť: 3. Šetrné upratovanie

18. augusta 2022 @ 17:00 - 18:00

Zadarmo
Šetrné upratovanie_baterkáreň

ZMENA – presun na 18.8.

Upratovanie sa môže zdať byť jednoduchou a banálnou záležitosťou, no pri tejto každodennej činnosti používame toxické látky a látky, ktoré nás dráždia. Okrem toho prispievame k nadmernému plytvaniu zdrojmi a k zväčšujúcemu sa odpadu na skládkach.

Na kurze sa dozviete aj:

– Ako k upratovaniu pristupovať inak a ako začať prať s väčším ohľadom na zdravie, peňaženku a životné prostredie?

– Ako čítať etikety na prípravkoch?

– Ako si vystačiť s jednoduchými surovinami?

– Ako si vyrobiť jednoduché prípravky doma, lacno a rýchlo?

V dnešnej dobe sme zvyknutí všetko drhnúť, dezinfikovať, neustále zbavovať prachu a akýchkoľvek nečistôt. Domácnosť chceme mať čistú, voňavú a bezchybnú. Len málokedy si však uvedomujeme, akému množstvo škodlivých látok vystavujeme seba, našich blízkych i domáce zvieratá. Je úplne v poriadku, ak potrebujeme a chceme v našich domovoch udržiavať poriadok a čistotu, dôležité je však zamyslieť sa nad tým, aké prostriedky a ako často používame.
Naša potreba čistoty často zachádza do extrémov a neveríme, že prírodnejšie a šetrnejšie produkty môžu mať rovnakú, podobnú, či dokonca väčšiu čistiacu (prípadne dezinfekčnú) silu. Opakovane používame v prehnaných množstvách prostriedky, ktoré majú veľký dopad na naše zdravie i na stav životného prostredia.
Často sa stretávame s tým, že prírodné výrobky nie sú dostatočne účinné. Nie je to však pravda, no pranie s takýmito prostriedkami si vyžaduje určité znalosti, aby šlo všetko hladko. Na kurze vám povieme a ukážeme ako na to a odpovieme na všetky vaše otázky. Taktiež si ukážeme, ako si vyrobiť prípravky na upratovanie z jednoduchých surovín doma, rýchlo a lacno.

Kapacita kurzu: 10 osôb

VSTUP: ZDARMA – Projekt je realizovaný vďaka podpore Nadácie VÚB.

Podrobnosti

Dátum:
18. augusta 2022
Čas:
17:00 - 18:00
Cena:
Zadarmo
Udalosť Kategórie:
,
Udalosť Značky:
, , , , , , , , , ,

Miesto udalosti

Baterkáreň
Starohájska 1
Trnava, 91701 Slovenská republika
+ Google Map