Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Udržateľná domácnosť: 3. Šetrné upratovanie

18. augusta 2022 @ 17:00 - 18:00

Zadarmo
Šetrné upratovanie_baterkáreň

ZMENA – presun na 18.8.

Upratovanie sa môže zdať byť jednoduchou a banálnou záležitosťou, no pri tejto každodennej činnosti používame toxické látky a látky, ktoré nás dráždia. Okrem toho prispievame k nadmernému plytvaniu zdrojmi a k zväčšujúcemu sa odpadu na skládkach.

Na kurze sa dozviete aj:

– Ako k upratovaniu pristupovať inak a ako začať prať s väčším ohľadom na zdravie, peňaženku a životné prostredie?

– Ako čítať etikety na prípravkoch?

– Ako si vystačiť s jednoduchými surovinami?

– Ako si vyrobiť jednoduché prípravky doma, lacno a rýchlo?

V dnešnej dobe sme zvyknutí všetko drhnúť, dezinfikovať, neustále zbavovať prachu a akýchkoľvek nečistôt. Domácnosť chceme mať čistú, voňavú a bezchybnú. Len málokedy si však uvedomujeme, akému množstvo škodlivých látok vystavujeme seba, našich blízkych i domáce zvieratá. Je úplne v poriadku, ak potrebujeme a chceme v našich domovoch udržiavať poriadok a čistotu, dôležité je však zamyslieť sa nad tým, aké prostriedky a ako často používame.
Naša potreba čistoty často zachádza do extrémov a neveríme, že prírodnejšie a šetrnejšie produkty môžu mať rovnakú, podobnú, či dokonca väčšiu čistiacu (prípadne dezinfekčnú) silu. Opakovane používame v prehnaných množstvách prostriedky, ktoré majú veľký dopad na naše zdravie i na stav životného prostredia.
Často sa stretávame s tým, že prírodné výrobky nie sú dostatočne účinné. Nie je to však pravda, no pranie s takýmito prostriedkami si vyžaduje určité znalosti, aby šlo všetko hladko. Na kurze vám povieme a ukážeme ako na to a odpovieme na všetky vaše otázky. Taktiež si ukážeme, ako si vyrobiť prípravky na upratovanie z jednoduchých surovín doma, rýchlo a lacno.

Kapacita kurzu: 10 osôb

VSTUP: ZDARMA – Projekt je realizovaný vďaka podpore Nadácie VÚB.

Podrobnosti

Dátum:
18. augusta 2022
Čas:
17:00 - 18:00
Cena:
Zadarmo
Udalosť Kategórie:
,
Udalosť Značky:
, , , , , , , , , ,

Miesto udalosti

Baterkáreň
Starohájska 1
Trnava, 91701 Slovenská republika
+ Google Map

Lístky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Lístky už nie je k dispozícii