Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Kybergrooming a jeho presah do nedigitálneho sveta

24. októbra 2023 @ 16:00 - 17:30

Zadarmo

PODUJATIE ZRUŠENÉ

Zažili ste v online svete situáciu, kedy vám neznámy človek ponúkal darčeky alebo peniaze a pokúšal sa tak s vami zblížiť? Pokúsil sa vás nalákať aj na osobné stretnutie? Ak áno, je veľmi pravdepodobné, že ste sa stali obeťou tzv. kybergroomingu.

Ide o nebezpečný fenomén, ktorý sa vyskytuje v digitálnom svete a ohrozuje najzraniteľnejšie skupiny v populácii. O tom, čo všetko kebyrgrooming zahŕňa, ako ho ropoznať a ako sa brániť, nám prídu porozprávať psychologóvia z Ipčka. Porozprávajú nám o charaktere vzťahov na internete a aj o tom, ako sa ich črty nezastaviteľne prenášajú do sveta nedigitálneho.

Príďte si rozšíriť svoje vedomosti k nám do Baterkárne, pretože včasné rozpoznanie rizika často predchádza závažným situáciám a ich dopadom.

Aktivita je zameraná na rozvoj zručností mládeže (13-30 rokov), v prípade voľnej kapacity, sa môžu zúčastniť aj ľudia iných vekových kategórií.

Cena: príspevok symbolické 1€ na mieste

Toto podujatie bolo podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávanie a mládeže.

 

Podrobnosti

Dátum:
24. októbra 2023
Čas:
16:00 - 17:30
Cena:
Zadarmo
Udalosť Kategórie:
, ,
Udalosť Značky:
, , , ,

Organizátor

Baterkáreň – prírodná kozmetika a drogéria, kurzy, swapy a reuse centrum, Nevyhadzujte a Platforma Cirkulárny Hub

Miesto udalosti