Valentínsky swap ako oslava materinskej lásky

Aj tento rok oslávime sviatok sv. Valentína ❤️ v Baterkárni trochu netradične, oslavou materinskej lásky. Pripravili sme si Valentínsky swap pre mamičky a ich drobcov.

Mamičky, využite túto možnosť, aby ste priniesli veci, ktoré už nepotrebujete, prípadne také, ktoré ste v zápale chystania výbavičky pokúpili, no nikdy nevyužili.

Budúce a čerstvé mamičky, využite príležitosť nachystať si svoju výbavičku udržateľnejšie a zodpovednejšie, s väčším ohľadom na životné prostredie i rodinný rozpočet.

Ako bude swap prebiehať?

Swap bude k dispozícii 14.2. 2022 od 10.00 do 18.00, čiže počas celého dňa v priestoroch nášho reuse centra. Vybrať si môžete čokoľvek z ponuky prinesených vecí. Swap odštartuje Valentínsky týždeň oblečenia a potrieb pre mamičky a ich drobcov. Preto, ak nestihnete prísť v čase konania podujatia, nezúfajte. Ponuku predmetov z druhej ruky nájdete v reuse centre počas celého týždňa od 14.2. do soboty 18.2. 2023.

Za vybrané veci prispejete symbolickou sumou podľa odporúčaných výšok príspevkov za jednotlivé kategórie (oblečenie, knihy, atď.).

Čo môžete na Valentínsky swap pre mamičky a ich drobcov v Baterkárni priniesť?

  • Tehotenské oblečenie 
  • Oblečenie pre bábätko
  • Potreby pre bábätko (plienky, detská kozmetika, fľašky, prebaľovacie podložky, vaničky, deky, hračky)
  • Potreby pre budúcu mamičku (potreby do pôrodnice, popôrodné potreby, kozmetika,…)
  • Knihy o tehotenstve, starostlivosti o bábätko, výchove
  • Čokoľvek, čo sa vám ako mamičke zišlo, ale už pre to nemáte doma využitie 

Všetky prinesené veci musia byť:

  • ČISTÉ
  • NEPOŠKODENÉ
  • KOMPLETNÉ
  • bez nadmerných známok opotrebenia

Kedy môžeme veci na swap priniesť?

Veci môžete prinášať každý deň od 1. FEBRUÁRA, kedykoľvek počas otváracích hodín.  Priniesť ich, samozrejme, môžete aj rovno na swap.

Čo sa stane s vecami, ktoré si zo swapu nikto neodnesie?

Všetky veci budú pofotené a uverejnené na stránke nášho ONLINE REUSE CENTRA, cez ktorú si ich budete môcť rezervovať.

Prečo sa za veci na swape platí?

Prevádzka reuse centra, preberanie, uskladnenie, manipulácia s vecami, fotenie, zverejňovanie na online stránke… To všetko nám zaberá kopec času a energie. Taktiež potrebujeme zabezpečiť priestor, v ktorom reuse centrum funguje a v ktorom sa konajú swapy a iné podujatia. Príspevkami teda podporujete ďalšie podobné podujatia a fungovanie reuse centra ako takého. Bez symbolických príspevkov by reuse centrum nedokázalo fungovať.

Príspevky za jednotlivé predmety nám momentálne dávajú väčší zmysel ako paušálny vstup, nakoľko si nemusí z ponuky vybrať každý. Tento prístup sa nám zdá byť najviac fér voči všetkým. 

Tešíme sa, až navštívite náš Valentínsky swap pre mamičky a ich drobcov v Baterkárni!

Zapojením sa do našich aktivít prispievate k udržateľnejšiemu a zodpovednejšiemu životu nás všetkých
Ďakujeme!

Pridaj komentár