SWAPY v Baterkárni

SWAPY v Baterkárni

SWAPY V BATERKÁRNI SÚ SPÄŤ!

…a s nimi aj upravené pravidlá. Výmeny rôznych vecí (oblečenie, knihy, hračky, rastlinky,…) v rámci reuse centra fungujú na komunitnom princípe. Ľudia veci prinesú a taktiež si odnesú. Symbolické príspevky za odnesené veci putujú na činnosť reuse centra.
 

A čo pravidlá?

  • vstupné na swapy v Baterkárni je ZRUŠENÉ
  • príspevok za KAŽDÚ ODNESENÚ VEC je 1 ks = 1 € (platíte teda len za odnesené veci)
  • swapy organizujeme v soboty od 10.00 do 12.00
  • swapmi končíme naše „týždne“ (týždeň hračiek, týždeň oblečenia pre deti, atď.)
  • veci môžete priniesť počas týždňa či priamo na swap, maximálne však 2 bežné tašky
  • prinesené veci musia byť čisté, kompletné, nepoškodené, v dobrom stave (odpad nepreberáme)

Prečo sme zrušili vstup a rozhodli sa nechať príspevky za každú vec?

Nie vždy si návštevníci našich swapov našli a odniesli vytúžené vecičky. 1 €/ks nám príde najférovejší možný prístup zo všetkých. Zároveň sme sumy za využitie reuse centra a vstup na swapy niekoľkokrát upravovali, táto zmena nám však príde najzrozumiteľnejšia, dáva nám najväčší zmysel a veríme, že bude dlhodobá.
 

Prečo sa za veci vôbec platí?

Symbolické príspevky nám pomáhajú fungovať. Vďaka nim máme priestor, energiu, ľudí a čas na to, aby sme mohli swapy vôbec organizovať (a prevádzkovať naše reuse centrum). Všetky prinesené veci prechádzajú našimi rukami, musíme ich prebrať, roztriediť, vyvešať, prípadne aj pofotiť, vystaviť, administrovať. Našťastie máme úžasné brigádničky a dobrovoľníčky, bez ktorých by centrum nedokázalo fungovať. Každým jedným príspevkom nás podporujete, ukazujete nám, že si vážite, čo robíme a že našu snahu o lepšiu budúcnosť oceňujete. 🙂
 
Sledujte naše podujatia na FB a náš PROGRAM pre viac informácií.

Pridaj komentár