Super kúsky za zlomok ceny? Navštívte Barter Market v jarnej edícii

Jarný Barter Market už 1.4. 2023 v priestoroch Baterkárne.

Váš i náš obľúbený Barter Market je späť! Na jeho jarnú edíciu sa môžete tešiť v sobotu 1. apríla 2023 v priestoroch našej milej Baterkárne a v prípade priaznivého počasia aj vonku pred jej bránami.

Strávte príjemné dopoludnie s vašimi blízkymi pri káve či teplom čaji, zatiaľ čo sa vaše deti zahrajú v detskom kútiku. Barter Market je skvelým spôsobom, ako si zadovážiť potrebné veci z druhej ruky a ušetriť tým cenné zdroje (svoje i tie prírodné). Za zlomok ceny si z Barter Marketu odnesiete oblečenie z druhej ruky, často ako nové, hračky či potreby do domácnosti. 

Okrem Barter Marketu na vás čakajú aj ďalšie podujatia, ktoré nájdete na našich sociálnych sieťach alebo na webe v sekcii program: https://baterkaren.sk/events/.

ČO JE BARTER MARKET?

Barter Market je komunitné podujatie, ktorého cieľom je viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi, predchádzaniu vzniku odpadu, vzájomnej pomoci a komunitnému životu. Návštevníci môžu na Barter Market priniesť predmety, ktoré už nepoužívajú a za symbolické vstupné si vybrať z vecí, ktoré priniesli ostatní účastníci. Týmto spôsobom spoločne darujeme život predmetom z našich domácností, ktoré sú zdanlivo nepotrebné.

Návštevníci a návštevníčky Barter Marketu si zo širokej ponuky predmetov z druhej ruky za zlomok sumy.

ČO VŠETKO MÔŽEM NA BARTER MARKETE VYMIEŇAŤ?

 • oblečenie – vypraté, nepoškodené, v dobrom stave 
 • topánky – v dobrom stave, čisté
 • doplnky – bižutéria, kabelky, tašky, ruksaky, čapice
 • potreby do domácnosti – potreby na varenie, doplnky, drobné elektrospotrebiče
 • dekorácie – textílie, obrazy, sviečky, veľkonočné dekorácie
 • rastlinky a potreby na pestovanie
 • potreby na šport a cestovanie
 • hračky a spoločenské hry
 • knihy
 • potreby pre zvieratká – hračky, pelechy, vôdzky a obojky,…

ČO NA BARTER MARKET NENOSIŤ?

 • spodnú bielizeň
 • nadmerne obnosené topánky
 • poškodené, špinavé či nekompletné oblečenie, hračky či iné predmety

JE NEJAKÝ LIMIT NA PRINESENÉ MNOŽSTVO PREDMETOV?

Áno. Aby naši dobrovoľníci stíhali predmety preberať, triediť a dokladať, množstvo prinesených vecí je limitované maximálne 2 bežnými taškami na 1 návštevníka/návštevníčku. 

Na podujatí nájdete knihy, oblečenie pre dospelých aj deti, hračky, predmety a rôzne dekorácie do domácnosti.

PLATÍ SA NA PODUJATÍ VSTUPNÉ?

Áno. Na rozdiel od našich swapov a týždňov je vstup na Barter Market spoplatnený. Pri vstupe každý účastník/účastníčka zaplatí symbolické 2 €, v rámci ktorých si môže odniesť 1 až 3 ks z vystavených predmetov (oblečenie, hračky, knihy, atď.). V prípade, že si účastník/účastníčka vyberie viac kusov, dopláca za ne nasledovne:

4 – 10 ks – 5 €

11 – 30 ks – 10 €

KOĽKO PREDMETOV SI MÔŽEM ODNIESŤ?

Vziať si môžete toľko, koľko odnesiete a my sa tešíme, že si veci nájdu nový domov. Horný limit neexistuje, prosíme však všetkých účastníkov, aby si vybrali len toľko, koľko skutočne potrebujú, aby bolo pre všetkých dosť.  

PREČO PLATÍM VSTUPNÉ, KEĎ SOM SI EŠTE NIČ NEVYBRAL/A?

Organizácia podujatia je náročná záležitosť, všetko je potrebné zabezpečiť vopred a pripraviť brigádnikov a dobrovoľníkov. Všetky prinesené veci musia byť vytriedené a vyložené podľa určených kategórií. Výška vstupného je naozaj symbolická a putuje na podporu nášho občianskeho združenia. 

BUĎ SÚČASŤOU BATERKA TÍMU AKO DOBROVOĽNÍK/DOBROVOĽNÍČKA

Organizovanie podujatí ako je Barter Market si vyžaduje veľa šikovných rúk. Nazri do zákulisia Baterkárne a staň sa súčasťou nášho skvelého dobrovoľníckeho tímu! Napíš nám na pracujem@baterkaren.sk a rady s tebou pokecáme pri káve. 

***

Máš projekt alebo event, ktorý nemáš kde zrealizovať a hľadáš priestor v príjemnom prostredí? Prenajmi si unikátny priestor Zdieľanej dielne. Napíš nám na: natalia@baterkaren.sk 

Ak sa vám naše aktivity páčia, dobite nám baterky vašimi 2% z dane a pomôžte nám rásť. Viac informácií nájdete tu: https://baterkaren.sk/dobite-nam-baterky-stacia-2-percenta/ 

 ĎAKUJEME

Pridaj komentár