Na čo sa tešiť v Baterkárni v máji?

máj v baterkárni

Slnečné a teplejšie počasie je tu a spolu s ním aj pravidelné týždne v našom reuse centre, obľúbené sobotné swapy a rovnako kurzy!

 

TÝŽDNE V REUSE CENTRE

Aj v máji sa môžete tešiť na obľúbené „týždne“, počas ktorých je v reuse centre vždy väčšia ponuka konkrétnej kategórie vecí. Tieto týždne sa začínajú vždy v UTOROK a trvajú do soboty. Tešiť sa môžete na:

 • Týždeň detského oblečenia (3. – 7. mája)
 • Týždeň hračiek a hier (10. – 14. mája)
 • Týždeň oblečenia a doplnkov pre dospelých (17. – 21. mája)
 • Bazárik – mix potrieb do domácnosti a dekorácií, ale aj oblečenia (24. – 28. mája)

Týždne sú zároveň ideálnym časom, kedy priniesť nepotrebné, ale stále funkčné a darovateľné veci, ktoré sa vám doma nakopili. Ak napríklad bude v Baterkárni Týždeň detského oblečenia, môžete priniesť akékoľvek oblečenie pre najmenších. Počas Týždňa hračiek a hier je zasa možné priniesť veci z tejto kategórie.

Maximálne množstvo prinesených vecí sú 2 bežné tašky. Toto množstvo je potrebné dodržiavať, aby centrum fungovalo efektívne.

Za veci, ktoré si počas týždňov vyberiete, prispejete symbolickým príspevkom, ktorý putuje na podporu a fungovanie reuse centra.

 

SWAPY

Swapy – výmenné podujatia – jednoducho milujete! Ich podstatou je výmena vecí. Sú skvelou príležitosťou, ako vymeniť staré za nové. Napríklad na swap kníh môžete priniesť knihy, ktoré už nečítate a odniesť si z neho knihy, ktoré sa vám zapáčia. Neplatíte vstup (pretože nie vždy si každý vyberie), ale len symbolický príspevok za odnesenú vec.

Naše sobotné swapy sú istým „vyvrcholením“ každého týždňa, pričom na nich nájdete širšiu ponuku vecí ako počas týždňa za nižšie odporúčané sumy príspevkov.

 • SWAP detského oblečenia (7. mája 10.00 – 12.00)
 • SWAP hračiek a hier (12. mája 10.00 – 12.00)
 • SWAP kníh (11. mája 11.00 – 17.00)
 • SWAP dospeláckeho oblečenia (21. mája 10.00 – 12.00)
 • SWAP rastliniek a pestovateľských potrieb (25. mája 11.00 – 17.00)
 • BARTER MARKET – mix potrieb do domácnosti a dekorácií (28. mája 10.00 – 12.00)

 

Barter Market

V máji vám prinášame aj obľúbený Barter Market. Toto výmenné podujatie ste si veľmi obľúbili. Preto sme sa rozhodli prinášať ho na pravidelnejšej báze.
Barter Market je komunitné podujatie, ktorého cieľom je viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi, predchádzaniu vzniku odpadu, vzájomnej pomoci a komunitnému životu. Návštevníci môžu na Barter Market priniesť predmety, ktoré už nepoužívajú a za symbolické vstupné si vybrať z vecí, ktoré priniesli ostatní účastníci. Týmto spôsobom spoločne darujeme život predmetom z našich domácností, ktoré sú zdanlivo nepotrebné.

Podrobnejšie info o tom, ako Barter Market funguje, nájdete v našom blogu. 😊

 

KURZY

V máji sa môžete tešiť na Kurz plstenia, ktorý vám prinášame prvýkrát! Pokračujeme tiež v obľúbených sobotných kurzoch pri kávičke. Tešiť sa môžete na Kurz výroby voňavej kozmetiky, ktorý poteší napríklad ako darček každú mamu, sestru či kamarátku. Kurz výroby voskových obrúskov zas hravo zvládnu za pomoci rodičov aj deti. Ak poznáte niekoho, kto by mal z kurzov radosť, obdarujte ju/ho pri najbližšej príležitosti poukážkou na niektorý z našich kurzov. Termín si môžu vybrať sami, kedykoľvek im to bude vyhovovať.

 • Kurz plstenia (12. mája, štvrtok 17.00 – 19.00)
 • Kurz výroby voňavej kozmetiky (21. mája, sobota 10.00 – 12.00)
 • Kurz výroby voskových obrúskov (28. mája, sobota 10.00 – 11.30)

 

Tešíme sa na každé jedno podujatie, ktoré sa rozhodnete navštíviť. Vidíme sa v máji!

Pridaj komentár