Jesenný Barter Market

barter market_baterkáreň

Po letných mesiacoch vám opäť prinášame váš i náš obľúbený Barter Market v jesennej edícii. Uskutoční sa 1.10. 2022 od 10.00 do 12:00 v priestoroch našej milej Baterkárne a v prípade priaznivého počasia aj vonku pred jej bránami. 🙂

Príďte stráviť príjemné dopoludnie pri káve či teplom čaji, zatiaľ čo sa vaše deti zahrajú v detskom kútiku. Barter Market je skvelým spôsobom, ako si zadovážiť potrebné veci z druhej ruky a ušetriť tým cenné zdroje (svoje i tie prírodné). 

Okrem Barter Marketu na vás čakajú aj ďalšie podujatia, ktoré nájdete na našich sociálnych sieťach alebo na webe v sekcii program: https://baterkaren.sk/events/.

 

ČO JE BARTER MARKET?

Barter Market je komunitné podujatie, ktorého cieľom je viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi, predchádzaniu vzniku odpadu, vzájomnej pomoci a komunitnému životu. Návštevníci môžu na Barter Market priniesť predmety, ktoré už nepoužívajú a za symbolické vstupné si vybrať z vecí, ktoré priniesli ostatní účastníci. Týmto spôsobom spoločne darujeme život predmetom z našich domácností, ktoré sú zdanlivo nepotrebné.

 

ČO VŠETKO MÔŽEM NA BARTER MARKETE VYMIEŇAŤ?

 • oblečenie – vypraté, nepoškodené, v dobrom stave, 
 • topánky – v dobrom stave, čisté,
 • doplnky – bižutéria, kabelky, tašky, ruksaky, čapice,
 • potreby do domácnosti – potreby na varenie, doplnky, drobné elektrospotrebiče,
 • dekorácie – textílie, obrazy, sviečky, veľkonočné dekorácie,
 • rastlinky a potreby na pestovanie,
 • potreby na šport a cestovanie,
 • hračky a spoločenské hry,
 • knihy,
 • potreby pre zvieratká – hračky, pelechy, vôdzky a obojky,…

 

ČO NA BARTER MARKET NENOSIŤ?

 • spodnú bielizeň,
 • nadmerne obnosené topánky,
 • poškodené, špinavé či nekompletné oblečenie, hračky či iné predmety.

 

JE NEJAKÝ LIMIT NA PRINESENÉ MNOŽSTVO PREDMETOV?

Áno. Aby naši dobrovoľníci stíhali predmety preberať, triediť a dokladať, množstvo prinesených vecí je limitované MAX 2 bežnými taškami na 1 návštevníka/ návštevníčku. 

 

PLATÍ SA NA PODUJATÍ VSTUPNÉ?

Áno. Na rozdiel od našich swapov a týždňov je vstup na Barter Market spoplatnený. Pri vstupe každý účastník/účastníčka zaplatí symbolické 2 €, v rámci ktorých si môže odniesť 1 až 3 ks z vystavených predmetov (oblečenie, hračky, knihy, atď.). V prípade, že si účastník/účastníčka vyberie viac kusov, dopláca za ne nasledovne:

4 – 10 ks – 5 €

11 – 30 ks – 10 €

 

KOĽKO PREDMETOV SI MÔŽEM ODNIESŤ?

Vziať si môžete toľko, koľko odnesiete a my sa tešíme, že si veci nájdu nový domov. Horný limit neexistuje, prosíme však všetkých účastníkov, aby si vybrali len toľko, koľko skutočne potrebujú, aby bolo pre všetkých dosť.  

 

PREČO PLATÍM VSTUPNÉ, KEĎ SOM SI EŠTE NIČ NEVYBRAL/A?

Organizácia podujatia je náročnou činnosťou, všetko je potrebné zabezpečiť vopred a pripraviť brigádnikov a dobrovoľníkov. Všetky prinesené veci musia byť vytriedené a vyložené podľa určených kategórií. Výška vstupného je naozaj symbolická a putuje na podporu nášho občianskeho združenia. 

 

BUĎ SÚČASŤOU BATERKA TÍMU AKO DOBROVOĽNÍK/DOBROVOĽNÍČKA

Organizovanie podujatí ako je Barter Market si vyžaduje veľa šikovných rúk. Nazri do zákulisia Baterkárne a staň sa súčasťou nášho skvelého dobrovoľníckeho tímu! Napíš nám na pracujem@baterkaren.sk a rady s tebou pokecáme pri káve. 🙂

***

Máš projekt alebo event, ktorý nemáš kde zrealizovať a hľadáš priestor v príjemnom prostredí? Prenajmi si unikátny priestor Zdieľanej dielne. Napíš nám na: natalia@baterkaren.sk 

Ak sa vám naše aktivity páčia, môžete nás podporiť aj finančne. Sme veľmi vďačné za každú formu pomoci, ktorá nás ďalej motivuje pripravovať pre vás ďalšie podujatia a aktivity.

Prispením na účet nášho občianskeho združenia SaUvedom: SK1383300000002301633804

alebo zriadením pravidelného darcovstva: https://sauvedom.darujme.sk/pridaj-sa-k-nam/

 

ĎAKUJEME

Pridaj komentár