Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Týždeň detského oblečenia v reuse centre

17. mája 2021 - 22. mája 2021

Týždeň detského oblečenia v komunitnom reuse centre Baterkáreň v Trnave
Počas týždňa detského oblečenia nájdete v priestoroch nášho komunitného reuse centra vystavenú ponuku detského oblečenia a rôznych doplnkov z druhej ruky, ktoré si budete môcť osvojiť za veľmi symbolické príspevky putujúce na podporu týchto a podobných aktivít nášho občianskeho združenia.

Ako reuse centrum a nákup v ňom funguje?

Pokiaľ si ponuku reuse centra chcete prezrieť osobne, stačí k nám zavítať v rámci našich štandardných otváracích hodín.
Naše reuse centrum je prevádzkované aj online, a to na stránke https://baterkaren.nevyhadzujte.sk/. Po rýchlej bezplatnej registrácii si budete môcť prezrieť ÚPLNE CELÚ ponuku reuse centra a jednotlivé vecičky si jednoducho rezervovať a vyzdvihnúť osobne v Baterkárni alebo si ich nechať zaslať prostredníctvom Zásielkovne. Na konci popisu nájdete odkaz na video, ktoré vám stručne a pochopiteľne celý postup objasní.
Naša ponuka zahŕňa oblečenie, hračky či rozličné dekorácie a pomôcky do domácnosti, ktoré sa nám do Baterkárne rozhodnete darovať. Jednotlivé kúsky sú šetrne pretriedené našimi dobrovoľníkmi a následne symbolicky nacenené. Prečo sa za vecičky platí, keď sú darované? Prevádzka reuse centra si vyžaduje mnoho času a energie a spomínaný symbolický príspevok je jednoduchým spôsobom, akým naše aktivity môžete podporiť.

Môžem teda do reuse centra aj niečo priniesť?

Kedykoľvek! Darovať nám môžete akékoľvek dospelácke a detské oblečenie či doplnky (čokoľvek okrem spodnej bielizne), hračky a hry (detské, spoločenské; z hygienických dôvodov neprijímame plyšové hračky), knihy či rôzne užitočné pomôcky a dekorácie do domácnosti.
Jediné podmienky sú:
✅ všetky prinesené predmety musia byť čisté, nepoškodené, kompletné a funkčné (jednoducho si predstavte, že chcete danú vec podarovať niekomu blízkemu)
✅ prinesené množstvo nesmie presahovať 2 bežné tašky (knihy do 10 ks)
***
Program reuse centra na máj 2021:
👉 Týždeň oblečenia pre dospelých: 4.5.-8.5.2021
👉 Týždeň hračiek a hier: 10.5.-15.5.2021
👉 Týždeň detského oblečenia: 17.5.-22.5.2021
👉 Útulok vecí offline (mix domácich pomôcok, dekorácií atď.): 24.5.-29.5.2021
Ako na online rezerváciu vecičiek z online reuse centra? https://fb.watch/5bPsFw3kre/
Taktiež vám odporúčame sledovať FB profil Nevyhadzujte.sk, portálu, na ktorom nájdete nielen naše reuse centrum, ale dokonca môžete prostredníctvom neho svoje veci darovať (ide v podstate o nezištný typ bazáru:) https://www.facebook.com/nevyhadzujte.sk/
Tip na záver – pridajte sa do FB skupiny nášho online reuse centra a budete vždy ako prví informovaní o všetkom podstatnom: https://www.facebook.com/groups/446086580031760
Ďakujeme, že nám pomáhate vracať veci do obehu a šetriť tým naše životné prostredie a zdroje

Podrobnosti

Začiatok:
17. mája 2021
Koniec:
22. mája 2021
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, ,