Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Pravidelný SWAP kníh

8. februára 2023 @ 11:00 - 17:00

SWAP kníh_baterkáreň

Vymeň starý svet za nový a príď na Swap kníh . Od edukačných kníh až po fantáziu si môžete vybrať niečo pre seba a pre vašich blízkych.

Radi vás privítame na našom celodennom SWAP-e kníh. V útulných priestoroch si môžete vaše knižky prečítať aj s kávou v ruke alebo nám vaše staré, ale stále v dobrom stave knižky priniesť.
Pravidelný SWAP kníh prebieha počas každej druhej stredy v mesiaci, od 11:00 do 17:00 v priestoroch Baterkárne (Starohájska 1). Nezabúdajte, že maximálny počet kníh, ktoré môžete priniesť je 10 ks. Všetky knihy si môžete so sebou odniesť za symbolickú sumu 1-3€/kus. Vaše symbolické príspevky putujú na podporu aktivít nášho občianskeho združenia SaUvedom.
Dajte šancu kúskom z druhej ruky a spravte radosť sebe, peňaženke i planéte!
Tešíme sa na vašu návštevu.

Čo je to SWAP?

Vo svete pre ktorý slovíčka ako “materializmus“ a “fast fashion“ nie je nič nové musíme hľadať nove spôsoby ako nosiť a nevyhadzovať staré veci. Práve takéto aj naše jedinečné swapy tomu dopomáhajú. Od najnovších trendov až po jedinečné kúsky, si môžete vybrať oblečenie a doplnky, ktoré budú práve pre vás „nové“.
S prvý pojmom Swapu sme sa mohli stretnúť v roku 1970 a dneska je jeho cieľom dostať do obehu stále využiteľné oblečenie, hráčky, knihy a domáce potreby. Dôležitým zámerom z dlhodobého hľadiska je znížiť konzum po túžbe niečoho nového. Okrem iného je to jedinečná príležitosť aj práve pre vás sa stretnúť s ľuďmi, ktorý majú rovnaké zamýšľanie ako aj vy 😊

Bližšie sa o princípe fungovania reuse centra dozviete na našom blogu https://baterkaren.sk/reuse-centrum/
Celý program, swapy, týždne, kurzy a rôzne zaujímavé podujatia nájdete na:
https://baterkaren.sk/events/
Online reuse centrum: https://baterkaren.nevyhadzujte.sk/
Ako na online rezerváciu vecičiek z online reuse centra? https://fb.watch/5bPsFw3kre/
Taktiež vám odporúčame sledovať FB profil Nevyhadzujte.sk, portálu, na ktorom nájdete nielen naše reuse centrum, ale dokonca môžete prostredníctvom neho svoje veci darovať (ide v podstate o nezištný typ bazáru:) https://www.facebook.com/nevyhadzujte.sk/
Tip na záver – pridajte sa do FB skupiny nášho online reuse centra a budete vždy ako prví informovaní o všetkom podstatnom:
https://www.facebook.com/groups/446086580031760

Podrobnosti

Dátum:
8. februára 2023
Čas:
11:00 - 17:00
Udalosť Kategórie:
,
Udalosť Značky:
, , , , ,

Miesto udalosti