Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Oficiálne OTVORENIE ZDIEĽANEJ DIELNE!

29. apríla 2022 @ 10:00 - 16:00

zdieľaná dielňa_otvorenie

Pri príležitosti otvorenia Zdieľanej dielne, flexibilnej komunitnej učebne, pre vás pripravujeme zaujímavý program! Tešiť sa môžete na dielničky, prezentáciu priestoru a aktivít, ktoré so sebou do Trnavy prinesie, a aj slávnostné pokrstenie našej dielničky ambasádorkou Petrou Slezákovou zo Zerowaste Slovakia!

Čo je to Zdieľaná dielna?

Ide o unikátny priestor, ktorý v sebe prepája komunitu, princípy cirkulárnej ekonomiky, vzdelávanie a ochranu životného prostredia.
V tomto priestore nájdete nástroje na šitie či opravovanie, využiť môžete praktický fotokútik či požičovňu vecí. V rámci mesačného programu budete môcť navštíviť zaujímavé kurzy, podujatia a vzdelávacie aktivity. Priestor bude k dispozícii aj na prenájom, môžete si v ňom zorganizovať vlastný kurz či školenie. Prebiehať v ňom budú aj aktivity pre školy so skúsenými lektormi a lektorkami.

Aký je význam Zdieľanej dielne?

Opravovanie, požičiavanie, vracanie vecí do obehu, upcycling – všetky tieto činnosti sú súčasťou obehovej ekonomiky, pomáhajú nám žiť udržateľnejšie, samostatnejšie a zároveň v súlade s komunitou. Tým, že nekupujem nové veci, ale uprednostňujeme veci z druhej ruky, opravujeme poškodené, požičiavame si medzi sebou navzájom a dokážeme využiť jednoduché predmety na viacero spôsobov šetríme cenné zdroje, svoje, aj tie prírodné.

Na čo sa môžete tešiť?

Spolu s našou ambasádorkou, Petrou Slezákovou zo Zerowaste Slovakia sa naučíte, ako si s deťmi vyrobiť prírodnú netoxickú plastelínu a v poobedných hodinách vás naučíme, ako si vyrobiť voskový obrúsok ako náhradu k jednorazovej potravinárskej fólii. K dispozícii budú aj aktivity pre detičky a prezentácia priestoru. V Zdieľni nájdete Krajčírsky kútik, Opravárenský kútik, Foto kútik či Požičovňu vecí. Počas celého dňa si budete môcť pozrieť a vyskúšať všetko, čo zdieľaná dielňa ponúka.

Program:

Zdieľaná dielňa bude pre vás v tento deň k dispozícii od 10.00 do 16.00. Oficiálny program zahŕňa:
10.30-11.30 – Kurz výroby netoxickej plastelíny pre deti a ich rodičov (prihlásenie na kurz: https://bit.ly/3KeoTC7)
12.30-14.00 – Kurz výroby voskových obrúskov (prihlásenie na kurz: https://bit.ly/3Muroln)
15.30 – Oficiálne otvorenie a pokrstenie Zdieľanej dielne ambasádorkou Petrou Slezákovou
Príďte si pozrieť tento výnimočný priestor, ktorý je tu pre vás, a v ktorom sa môžete toho veľa naučiť.
Projekt Zdieľanej dielne je realizovaný s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja, Envirograntu VUB, a vďaka finančnej podpore Mesta Trnava.

Podrobnosti

Dátum:
29. apríla 2022
Čas:
10:00 - 16:00
Udalosť Kategórie:
, , ,
Udalosť Značky:
, , , , , , ,

Miesto udalosti

Baterkáreň
Starohájska 1
Trnava, 91701 Slovenská republika
+ Google Map