Druhá šanca pre váš počítač. V Baterkárni vám ho opravíme zadarmo

Obľúbená Opravovňa v Baterkárni je späť! V utorok 13. júna si na váš PC, notebook či tablet posvieti šikovný tím z AfB Slovakia. Drobné opravy chalani urobia na mieste do 10.00 do 15.00 h, pokiaľ by boli nutné rozsiahlejšie zásahy, zariadenia bude možné nechať opraviť na pobočke AfB. Pozor, z kapacitných dôvodov je potrebná registrácia vopred, na tomto linku.

Určite ste už boli v situácii, že sa vám niečo pokazilo a oprava by vyšla drahšie ako kúpa nového. To žiaľ odradí nejedného z nás, aby uvažoval ekologicky. Zvolí si ľahšie a lacnejšie riešenie – kúpu nového spotrebiča. Lenže lacnejšie pre koho? Za každú novú vec platí naše životné prostredie – obrovskú cenu v podobe plytvania vodou či ťažbou surovín z neobnoviteľných zdrojov. Lacným sa stáva nový produkt aj vďaka nedocenenej práci ľudí v tých najchudobnejších krajinách. Preto ak je to len trochu možné, snažme sa veci najskôr opraviť – dierku zašiť alebo zaplátať, topánky zaniesť obuvníkovi a mobil či počítač do servisu. Vďaka Baterkárni a chalanom z AfB môžete mať opravu svojho notebooku, PC alebo tabletu zdarma. Veríme, že vás tento krok motivuje k ekologickejšiemu uvažovaniu v súvislosti s elektronikou.

Image by jcomp on Freepik

Napriek tomu, že v EÚ máme už viac ako dva roky garantované právo na opravu elektrických zariadení, množstvo každoročne vyprodukovaného elektroodpadu stále stúpa. Dokonca je jedným z najrýchlejšie rastúcich typov odpadu v únii. Recykluje sa z neho v priemere len 40 %, pričom na Slovensku je to necelá polovica. Navyše elektroodpad si vyžaduje špeciálnu recykláciu, lebo vyhodené elektrické a elektronické zariadenia obsahujú látky, ktoré môžu byť nebezpečné pre životné prostredie a pre ľudí, ktorí pracujú v recyklačných centrách.

Je už na výrobcoch spotrebičov, aby uľahčovali opravu svojich produktov napríklad tak, že umožnia výmenu súčiastok a sprístupnia náhradné diely. A na nás je, aby sme sa vždy pred kúpou nového spotrebiča zamysleli nad tým, či sa ten starý naozaj nedá spojazdniť.

Pridaj komentár