Baterkáreň má terasu!

Baterkáreň má terasu!

Juhúúúú!

Baterkáreň má terasu! Konečne si aj u nás posedíte pri kávičke či čaji a dobijete si baterky! Tento týždeň sme otvorili našu „terasu“ a veľmi sa z nej tešíme. Veríme, že si na nej pri návšteve Baterkárne posedíte a oddýchnete.

Kedysi dávno-pradávno ste si v Baterkárni mohli posedieť (akože v interiéri) s kávou či čajom v ruke, pokým sa deti hrali v kútiku. Potom ste si „omrkli“ veci v reuse centre a nakúpili čistiace prostriedky. Popri tom sme sa rozprávali o perkarbonáte, o knihách, o klimatickej kríze… Baterkáreň vždy bola komplexným priestorom, v ktorom si každý našiel to svoje.

Terasa v Baterkárni

Naša terasa je snahou vrátiť sa trochu späť, do predpandemického obdobia, i keď s obmenami. Baterkáreň prešla mnohými zmenami a jej interiér má dnes už asi piatu podobu. Nevieme kedy, či a ako sa vráti život späť do vnútra nášho čarovného priestoru, zatiaľ však pracujeme s tým, čo máme.

 

Čo je na terase nového?

Všetko! Nachystali sme pre vás nové stoly, štýlovú lavicu, nášho zeleného kamoša Vavrína,  voňavé bylinky a aj jednoduchý detský kútik, v ktorom si deťúchy spokojne posedia a tešiť sa môžu aj na starého dobrého kamoša Sobíka či kriedovú tabuľu.

Detský kútik na terase v Baterkárni

Rady vám prinesieme kávu, čaj či citronádu (samozrejme čoskoro pribudnú ďalšie nápoje). Na upokojenie odporúčame čaj Balzam na nervy a medzi moje najobľúbenejšie nápoje patrí tento rok ovocný jahodový čaj, ktorého vôňa je úplne bezkonkurenčná!

Keďže je počasie ešte stále premenlivé, máme pre vás v zálohe aj niekoľko mäkučkých teplých diek, aby ste sa cítili príjemne.

Deky na terase v Baterkárni

Baterkáreň nie je kaviareň, je to komplexný komunitný priestor a pre všetkých, ktorí sa na ňom podieľajú je dôležité vytvoriť miesto, v ktorom sa jej členovia budú cítiť dobre. Možnosť nachvíľu sa zastaviť, posedieť si, dať si kávu, čaj či citronádu, spomaliť, predýchať, čo nás trápi… Práve to poskytuje náš priestor a my veríme, že si ho obľúbite tak veľmi, ako my.

Zároveň je posedenie u nás prejavom vašej dôvery, vďaky a podpory. Aj týmto spôsobom prispievate na život Baterkárne a stávate sa obrovskou súčasťou našej komunity. Len vďaka vám dokážeme ísť ďalej a pomáhať.

Ďakujeme!

Pridaj komentár