BARTER MARKET je späť

Neprejde týždeň, aby ste sa nás nepýtali, či plánujeme návrat k Barter Marketom. Sme nesmierne šťastné, že vám konečne môžeme (po rokoch pandémie) priniesť ďalší, vylepšený Bareter Market, ktorý sa uskutoční v Baterkárni 2.4. 2022 od 10.00 do 13.00 hod. 

Pre jeho termín sme si vybrali jarný čas pred veľkonočnými sviatkami, ktorý mnoho z nás využíva napríklad aj na jarné upratovania a vypratávanie. Ponúkame vám teda jedinečnú príležitosť, ako sa zodpovedne zbaviť” predmetov, ktoré sú v dobrom stave, no doma vám zavadzajú, pretože ich nepoužívate. Zároveň je Barter Market skvelým spôsobom, ako si zadovážiť potrebné veci z druhej ruky a ušetriť tým cenné zdroje (svoje i tie prírodné). 

 

ČO JE BARTER MARKET?

Barter Market je komunitné podujatie, ktorého cieľom je viesť ľudí k menšiemu plytvaniu zdrojmi, predchádzaniu vzniku odpadu, vzájomnej pomoci a komunitnému životu. Návštevníci môžu na Barter Market priniesť predmety, ktoré už nepoužívajú a za symbolické vstupné si vybrať z vecí, ktoré priniesli ostatní účastníci. Týmto spôsobom spoločne darujeme život predmetom z našich domácností, ktoré sú zdanlivo nepotrebné.

 

swapy

ČO VŠETKO MÔŽEM NA BARTER MARKETE VYMIEŇAŤ?

 • oblečenie – vypraté, bez poškodení, nepotrhané, v dobrom stave 
 • topánky – v dobrom stave, čisté
 • doplnky – bižutéria, kabelky, tašky, ruksaky, čapice…
 • potreby do domácnosti – potreby na varenie, doplnky, drobné elektrospotrebiče
 • dekorácie – textílie, obrazy, sviečky, veľkonočné dekorácie
 • rastlinky a potreby na pestovanie
 • potreby na šport a cestovanie
 • hračky a spoločenské hry
 • knihy
 • potreby pre zvieratká – hračky, pelechy, vôdzky a obojky…

 

ČO NA BARTER MARKET NENOSIŤ?

 • spodnú bielizeň
 • nadmerne obnosené topánky
 • poškodené, špinavé či nekompletné oblečenie, hračky či iné predmety

 

JE NEJAKÝ LIMIT NA PRINESENÉ MNOŽSTVO PREDMETOV?

Áno. Aby naši dobrovoľníci stíhali predmety preberať, triediť a dokladať, množstvo prinesených vecí je limitované MAX 2 bežnými taškami na 1 návštevníka/ návštevníčku. 

Reuse centrum Baterkáreň

PLATÍ SA NA PODUJATÍ VSTUPNÉ?

Áno. Na rozdiel od našich swapov a týždňov je vstup na Barter Market spoplatnený. Pri vstupe každý účastník/účastníčka zaplatí symbolické 2€, v rámci ktorých si môže odniesť 1 až 3 ks z vystavených predmetov (oblečenie, hračky, knihy, atď.)

V prípade, že si účastník/účastníčka vyberie viac kusov, dopláca za ne nasledovne:

4 – 10 ks – 5€

11 – 30 ks – 10€

KOĽKO PREDMETOV SI MÔŽEM ODNIESŤ?

Vziať si môžete toľko, koľko odnesiete a my sa tešíme, že si veci nájdu nový domov. Horný limit neexistuje, prosíme však všetkých účastníkov, aby si vybrali len toľko, koľko skutočne potrebujú, aby bolo pre všetkých dosť.  

 

PREČO PLATÍM VSTUPNÉ, KEĎ SOM SI EŠTE NIČ NEVYBRAL/A?

Organizácia podujatia je náročnou činnosťou, všetko je potrebné zabezpečiť vopred a pripraviť brigádnikov a dobrovoľníkov. Všetky prinesené veci musia byť vytriedené a vyložené podľa určených kategórií. Výška vstupného je naozaj symbolická a putuje na podporu nášho občianskeho združenia

 

***

Podporte našu činnosť venovaním 2% z dane! Ako na to sa dočítate na:

https://baterkaren.sk/venujte-nam-vase-2-z-dane/

 

Podporiť nás môžete aj finančne prispením na účet nášho občianskeho združenia:

SK1383300000002301633804

 

prípadne zriadením pravidelného darcovstva:

https://sauvedom.darujme.sk/pridaj-sa-k-nam/

 

BATERKÁREŇ POMÁHA

Naše reuse centrum je k dispozícii zadarmo pre ľudí utekajúcich pred vojnovým konfliktom na Ukrajine. V prípade, že hľadáte pomoc alebo poznáte niekoho, kto ju potrebuje, kontaktujte nás na pomaham@baterkaren.sk

Kontaktujte nás touto cestou aj v prípade, že viete prispieť do našej zbierky humanitárnej pomoci, prípadne sa chcete pridať k našim dobrovoľníkom. 

 

ĎAKUJEME

 

Pridaj komentár