(počas zákazu vychádzania fungujeme IBA ako drogéria (aj prostredníctvom e-shopu) a odberné miesto Zásielkovňa. Reuse centrum nájdete online na tomto portáli.

Spolu predchádzame vzniku odpadu tak, že nevyužívané veci vraciame do obehu :)

V našej milej Baterkárni tak šetríme energie, emisie, množstvo odpadu na skládkach a v konečnom dôsledku aj naše peňaženky.Centrum vzniklo v septembri 2019.

Čo je reuse centrum? :)


ReUse = z anglického slova - znovu používať. :)


Hlavná myšlienka nášho charitatívneho centra je nielen predĺžiť životný cyklus rôznym veciam a oblečeniu, ale taktiež byť prospešným pre život našej komunity a jej utužovanie. Projekt teda umožňuje využitie starých, ale funkčných vecí, ktoré ľudia už nepotrebujú či nevyužívajú a nájdenie domova nechceným veciam.... veľmi nás teší, že sme PRVÝM centrom takéhoto druhu na Slovensku :)

Predajňa dobra

Keď nepotrebné veci môžu pomôcť až 2x :)


Predajňa dobra je taký malý charitatívny second-hand. Nájdete tu výber vecí - pekných, použiteľných či dokonca značkových. Jedná sa nielen o oblečenie, ale aj o potreby do domácnosti a dekorácie. Výťažok z predaja putuje každé 3 mesiace na pomoc inému združeniu - po korone výťažok putuje na fungovanie oz SaUvedom.

Ponuku nájdete aj na instagrame Predajňa dobra :)

https://www.instagram.com/predajna_dobra/Požičovňa vecí

Spustili sme požičovňu vecí, ktoré kupujeme a využívame možno raz do roka. Môžu to byť hry či športové potreby, náradie, elektronika, alebo výbava na festival a turistiku.

Ako na to?
Vyberiete si vecičku z fotoalbumu.
Objednáte si ju cez formulár.
Počkáte na spätnú väzbu od nás a tešte sa na nov

Útulok vecí

Naše domácnosti sú preplnené vecami, mnohé z nich nepoužívame aj niekoľko rokov. My im s radosťou nájdeme nové domovy a nových majiteľov.

Útulok aktuálne funguje najmä ONLINE na tomto PORTÁLI (pre prezeranie a rezerváciu je potrebná registrácia a prihlásenie). 

Výška príspevku za vecičky sa líši od ich veľkosti/kvality. 


Ďakujeme, že spolu s nami vraciate veci do obehu už od septembra 2019. Šetríme tak spolu životné prostredie, znižujeme emisie, energie a množstvo odpadu na skládkach."

Swapy alebo výmeny vecí


COVID UPDATE:

 Pýtate sa, čo bude s Baterkou a my si extrémne váš záujem vážime a ďakujeme zaň.

Áno sme vystresované, unavené a nevieme čo bude. Tak ako väčšina z vás, no o to viac je potrebné aby sme sa zomkli, pomáhali si a podporovali sa. 


Snažíme sa vždy flexibilne reagovať na aktuálnu situáciu, tá sa rýchlo mení - takže rýchlo sa menia swapy/podujatia/systém v Baterke. Nás to samozrejme mrzí a ospravedlňujeme sa za akékoľvek nedorozumenia, my sa snažíme najmä o to, aby sme boli schopné fungovať efektívne, zmestili sa do priestoru, ktorý máme a zároveň sme stále vracali do obehu čo najviac vecí a aby sme stále dokázali pomáhať.
Naši partneri

Máte otázky, nápady či spätnú väzbu? :)