Vianočný Barter Market

Koľkí máme zapratané skrine vecami, ktoré nepoužijeme..pivnice či povaly a garáže plné spotrebičov, pretože sme si kúpili nové, lepšie a krajšie.- Čo s tým?
Poďme to skúsiť vybartovať. Buď za inú vec alebo za dobrý pocit :) (oboje sa ťažko naceňuje :) )-Čo všetko môžem priniesť?

: Oblečenie – všetko okrem spodného prádla (aj topánky) Oblečenie musí byť vypraté, v dobrom stave, nedotrhané, nepoškodené…veď by si ich rád ešte niekto obliekol, nie? :)

: Čistiace prostriedky – samozrejme nie úplne prázdne

: Trvanlivé potraviny (nenačaté) – džemy, zaváraniny, sirupy, med, kečupy, trvanlivé mlieko (ak si nie ste istý, či potravinu môžete priniesť, kontaktujte nás)

: Pre zvieratá – hračky pre zvieratá, staršie pelechy či škrabadlá, obojky, nenačaté trvanlivé potraviny pre zvieratá

: Pre deti – nevyužívané hračky, kompletné spoločenské hry, oblečenie..

: Rastliny, kvetiny, koflíky, semienka.. :)

: Textílie do domácnosti (čisté, vypraté, nepoškodené) – Záclony, staršie závesy, posteľná bielizeň, uteráky, látky (v prípade, že máte veľa zbytkov látok – kontaktujte nás)

: Malé elektrické spotrebiče (funkčné, nepoškodené) – žehličky, fény, hriankovače

-Koľko toho môžem priniesť?
MAXIMÁLNE 2 TAŠKY na osobu/rodinku :)- Ako bude Barter market prebiehať?

Pri vstupe budete uvítaní a dostanete pečiatku na zápästie.Ak budete chcieť nejaké veci podarovať či vymeniť, prebehne rozhodovanie – buď podarujete vec vybranému združeniu, alebo ju poskytnete na výmenu.

V tom prípade prebehne tzv. nacenenie. Na Barter markete sa ale nebude platiť žiadnymi oficiálnymi peniazmi; platidlom bude fiktívna mena, "uvedomáče". To znamená, že pri vstupe si dohodnete cenu predmetu a dostanete za ňu do ruky "uvedomáčik". Prejdete do „Barter zóny“ a v hodnote svojich "uvedomáčov" si budete môcť niečo vybrať. Pokiaľ sa Vám nič nebude pozdávať, budete sa môcť vrátiť kedykoľvek počas doby trvania Barter marketu. 

Čím bude vianočný #bartermarket výnimočný?
Po workshopovej jeseni sa budeme sa sústrediť na ducha Vianoc - vzájomnú podporu & pomoc.ZBIERKA bude vyhlásená pre nasledujúce združenia:

Mačky Trnava (zbierka potrieb a potravy pre mačky)

@žitotrnava (zbierka záclon)

tbdo Detský kútik sa postará

Slnečnica - Komunitný Montessori Klubo Dielničky sa postarajú baby, ktoré ušijú aj nemožné:

Kristínka z Ginger handmade

Veronika z Hravo a @lesimoreVSTUPNÉ- 2€/osoba nad 15 rokov

Pokiaľ máte typy na organizácie, rodinky či útulky, ktoré by si zaslúžili podporiť & pomôcť - píšte nám správy alebo mailiky na trnava@sauvedom.sk.

Ak by ste mali záujem stať sa dobrovoľníkom, prípadne nám pomôcť inak - volajte, či píšte taktiež trnava@sauvedom.sk