Udržateľná menštruácia (časť 2.)

Som človek, ktorý má počas svojej menštruácie každý mesiac obrovské problémy. Už som si svoje dni inak ani nevedela predstaviť bez tlačenia tabletiek a nahrievania sa pod elektrickou dekou v posteli. Prvý deň je pre mňa nočná mora a vždy som sa ho neskutočne bála. Dôvod je jasný - je sprevádzaný silnými bolesťami a kŕčmi, zvracaním, až stavmi pred odpadnutím. Áno, aj takto vyzerá menštruácia niektorých žien. Vždy som potichučky závidela dievčatám, ktoré s ľahkosťou zvládali prvé dni. V mojom živote sa ale niečo zásadne zmenilo a uvedomila som si, že takto už ďalej fungovať nemôžem. Keď som sa viac začala zaujímať o udržateľnosť, pomaly prišla na scénu aj takzvaná herbálna medicína, čiže liečenie pomocou bylín. Toto bolo v mojom živote kľúčové.


Potreba zmeny

Akosi som sa začala čoraz viac vŕtať v rôznych článkoch, herbároch a knihách, a začala som objavovať prírodnú cestu v boji za bezbolestnú menštruáciu. Stále viac ma fascinovalo čítanie o liečivých bylinkách, esenciálnych olejoch a mnohom inom, čo nám matka príroda ponúka v náš prospech. Bohužiaľ, často sa stretávame s tým, že sú farmaceutiká a medicína len biznis. Niektorí lekári vôbec neriešia človeka ako celok. Jeho jednotlivé časti si rozdelili a každý si rieši “tú svoju” po svojom, bez ohľadu na to, či to nespôsobuje problémy v inej časti jeho tela. K tomuto zisteniu však nedospeje každý, hlavne nie ten, kto je zahltený do každodenného konzumu. Niekomu tento životný štýl vyhovuje, ale ja som mu povedala nie.


Prvý krok je najdôležitejší


Ako ľudia tejto uponáhľanej doby máme tendenciu veci odkladať. Frázy ako “keď budem mať čas”, “keď budem mať peniaze” a iné podobné, asi každý dobre poznáme. V čom je ale problém? Treba začať hneď lebo vás doba zhltne. Skutky som odkladala stále a boli to len prázdne slová. Preto som si aj ja v jednom bode povedala a dosť, treba začať hneď. Veď je to predsa moje zdravie, tak potom kedy, keď nie teraz? Do čoho investovať, keď nie práve do zdravia? A tam to odštartovalo raketovou rýchlosťou. Brázdila som internetom a hľadala som informácie, ktoré by mi pomohli, až som sa dostala k stránke https://www.serafinbyliny.sk/.

Je to v podstate firma, zaoberajúca sa výrobou čajov, tinktúr a rôznych iných produktov z bylín, ktoré majú presne to, čo som hľadala - bola to moja prírodná cesta. Čo bolo však pre mňa ešte viac šokujúce bol ich prístup. Kontaktovala som teda niekoho z ich tímu a na základe môjho opisu mi odporučila kúru. Podotkla však, že tam môžu veci prameniť aj od inokade, ako sa na prvý pohľad zdá, a tak mi odporučila ich poradenstvo. Pri poradenstve ide o osobné stretnutie, kde vám spravia kompletný obraz funkcie vašich orgánov a podľa toho nadstavia liečbu. Musím podotknúť, že ich stránka má prehľadne spravanú mapu kde všade svoje služby ponúkajú.


Ako ďalej?


Svoje prvé stretnutie som absolvovala, nastavili sme kúru a teraz už len sledovať výsledky. Samozrejme, ani táto cesta, ako to už býva, nie je určená pre každého. Ja som sa však rozhodla to risknúť a vyskúšať. Určite vás o tejto téme budem aj naďalej informovať, v prípade že by to naozaj zabralo aby som svoje skúsenosti mohla posunúť aj vám. V ďalších častiach vám poviem viac.


foto: pixabay/  StockSnap

***

O autorke


Info o mne? Som študentka bilingvalneho gymnázia v Bratislave. Už to bude dajaký čas, čo sa zaujímam o udržatelnosť žitia a pomoc našej planéte. Medzi moje najväčšia záľuby patrí čas strávený v prírode alebo s mojím konským parťákom.


terezjpg


Články pre nás i pre vás píšu naše úžasné dobrovoľníčky. Delia sa s vami o svoje skúsenosti, názory a pohľad na svet. Baterkáreň nenesie zodpovednosť za údaje v článkoch a názory jednotlivých autoriek.