Týždeň dobrých skutkov v Baterkárni

V poslednej dobe je toho ľudského dobra vidieť a počuť trocha menej, ale my veríme, že tu stále je J Preto sme sa rozhodli usporiadať týždeň dobrých skutkov, ktorý začne už v pondelok, 22.2.2021. Spoločne tak budeme celý týždeň upozorňovať na to dobré. Budeme pomáhať a rozprávať o pomáhaní, a budeme rady, ak sa k nám pridáte.

 

Na čo sa môžete tešiť?

 

Dobrý skutok denne

 

Každý deň spravíme aspoň jeden dobrý skutok a povieme vám o ňom v príspevku na našich sociálnych sieťach (FB, Instagram). A budeme veľmi rady, ak sa k nám pridáte so svojimi dobrými skutkami v komentároch pod príspevkom. Taktiež sa môžete zapojiť tak, že nás vo svojich príspevkoch a príbehoch o dobrých skutok označíte a použijete hashtag #konamdobro.


Často berieme veci, ktoré robíme ako samozrejmosť a len málokedy si uvedomíme, že robíme malé dobré skutky, ktoré môžu mať veľký dopad. Nebuďme skromní! Toto sú naozaj činy, ktoré TREBA zdieľať.

 

 Rozhovor o dobrovoľníctve

 

V pondelok 22.2.2021 o 19.00 sa na našom Facebooku budeme naživo rozprávať s našou dobrovoľníčkou Ashley. Povie nám o tom, prečo sa rozhodla pomáhať, čo jej dobrovoľníctvo dáva a ako vlastne také pomáhanie vyzerá. Veríme, že vás inšpiruje k dobrovoľníctvu napríklad aj v našej Baterkárni.

 

 Potravinová zbierka

 

V týždni od 22.2.2021 do 27.2.2021 k nám môžete priniesť suché a trvanlivé potraviny (minimálna spotreba do augusta 2021) a my ich posunieme tam, kde treba. Oslovíme združenia, ktoré pomáhajú v núdzi a odovzdáme im vaše dary.

 

Listy, ktoré potešia

 

Počuli ste už o projekte Pošli dobro? Jej cieľom je spríjemniť tieto neľahké časy seniorom v DSS po celom Slovensku. Iniciatíva združuje dobrovoľníkov, ktorí posielajú listy konkrétnym seniorom. Celý týždeň vás budeme na túto iniciatívu upozorňovať a motivovať vás, aby ste sa zapojili J

 

Ak ste rodič a máte deti, čas, ktoré momentálne musia tráviť čas doma, môžete ho spoločne využiť práve na zmysluplné písanie (či kreslenie) listov. Zapojiť sa je jednoduché, stačí na Instagrame či Facebooku sledovať iniciatívu Pošli dobro a poslať im správu so záujmom o zapojenie sa.  Budeme rady, ak nám o zapojení dáte vedieť!. Tešíme sa na vaše listy!

 

Darovanie 2%

 

Tento rok sa uchádza o 2% z vašich daní aj naše občianske združenie SaUvedom. Vďaka tomuto príspevku dokážeme pomáhať ešte viac. Vďaka vašej podpore budeme môcť aj naďalej prevádzkovať naše reuse centrum, vzdeláva, robiť osvetu,  organizovať zbierky či podujatia (keď to dovolí situácia).

Ako nás podporiť sa dočítate TU

 

Pravidelné podporovanie Baterkárne


Vďaka portálu darujme.sk môžete Baterkárni kedykoľvek finančne pomôcť príspevkom, jednorazovým alebo pravidelným. Sme neskutočne vďačné, že naša Baterkáreň prežíva aj napriek týmto ťažkým časom, no za každým „prežitým“ mesiacom je kopec práce, energie, času a financií. 

Každé euro, ktorým sa nám rozhodnete prispieť je pre nás veľkým darom a dovoľuje nám nachvíľku voľne dýchať...

 

Podporiť nás môžete TU.

 

 Dobrovoľníctvo v Baterkárni

 

Baterkáreň ako komunitný projekt stojí na pomoci a podpore vás všetkých. Ak máte čas a chuť pomáhať, napíšte nám! Potešíme sa každej aktívnej dušičke J

 

 Ukážme spolu svetu, že dobro je v každom z nás a že je ho tu veľa. Ukážme, že nám všetkým záleží na tom, aby sme sa tu spolu mali dobre.

 

Pre viac info sledujte naše sociálne siete (Facebook, Instagram).