SWAPY online

UPDATE 1.2.2021

Keďže za posledný rok sme väčšinou fungovali v online priestore, presunuli sme naše reuse centrum aj na platformu Nevyhadzujte.sk. Veci z nášho reuse centra (detské oblečenie, hračky, knihy, oblečenie, dekorácie,...) nájdete na subdoméne Baterkáreň. Aby sa vám predmety zobrazili, je potrebné sa registrovať a prihlásiť. Potom si už len prehliadate veci, rozklikávate tie, o ktoré máte záujem a označíte CHCEM TO! Potom už len počkáte na potvrdenie rezervácie. V prípade, že je pri predmete viacero záujemcov, kontaktujeme vždy prvého z nich. Vec po "odovzdaní" z ponuky automaticky zmizne.


***

Keďže sme si nanajvýš vedomé zodpovednosti, ktorú máme voči komunite a bezpečnostné opatrenia sú pre nás veľmi dôležité, rozhodli sme sa niektoré zo swapov presunúť aj do online priestoru.


Rešpektujeme, že v momentálnej situácii nie je pre každého komfortné účastniť sa hromadných podujatí (i keď maličkých), a preto vám dávame možnosť vybrať si z niektorých prinesených vecičiek online.  Taktiež je naším cieľom odbremeniť swapy naživo (offline), aby sme vám aj napriek limitom a reštrikciám vedeli zabezpečiť ich fungovanie.


Vecičky budú uverejňované v albumoch na našom Facebooku, nájdete medzi nimi SWAP detského oblečenia, SWAP hračiek a SWAP oblečenia pre dospelých.


AKO BUDÚ ONLINE SWAPY FUNGOVAŤ?

 

Vecičky môžete do Baterkárne nosiť tak, ako ste zvyknutí (počas otváračiek, ideálne vždy v týždeň swapu, max. 1 taška). My ich budeme triediť, časť z vecičiek nafotíme a pridáme do konkrétneho albumu (zvyšné oblečenie poputuje na najbližší „offline“ swap).


Albumy budú fungovať podobne, ako náš Útulok vecí. K vecičke, ktorá sa vám páči napíšete, že by ste o ňu mali záujem a počkáte, kým vám napíšeme, že je vecička pre vás odložená. Potom si ju u nás môžete vyzdvihnúť.

 

BUDE SA ZA VECIČKY ZO SWAPU PLATIŤ?

 

Vecičky nebudú mať cenovky, pri ich vyzdvihnutí však zaplatíte náš bežný swapovací poplatok (3€). Ak sa plánujete zúčastniť aj „offline“ swapu u nás v Baterkárni, dáme vám potvrdenie o zaplatení vstupného, ktorým sa na podujatí preukážete. Či si vyberiete jednu alebo sedem vecičiek, poplatok zostáva rovnaký.

 

Ak si napríklad vyberiete detský svetrík uverejnený na Facebooku v týždeň swapu, no chystáte sa aj na detský swap v Baterkárni v sobotu, poplatok zaplatíte len pri vyzdvihnutí svetríka. Na samotnom podujatí sa preukážete potvrdením, ktoré vám pribalíme k svetríku.

 

A ČO SWAPY V BATERKÁRNI?

 

Na to, aby naše (offline) swapy v Baterkárni mohli fungovať ďalej, potrebujeme vašu pomoc. Prosíme vás o trpezlivosť, vzájomný rešpekt a ohľaduplnosť. Stále platí, že swapy oblečenia nie sú limitované (na počty odnesených kusov) a veríme, že na nich limit nadstaviť nebudeme musieť. Je však na každom z nás uvedomiť si, či veľké množstvo odnesených vecičiek naozaj potrebujeme i za cenu toho, že pre ostatných zostane menej.


Keďže účasť na swapoch budeme limitovať, je tiež dôležité, aby sa každý zdržal na swape toľko, koľko naozaj potrebuje. Len takto vieme zabezpečiť, že sa na swap dostane každý, kto chce a potrebuje. Samozrejme, na swap sa budete môcť vrátiť, je však v záujme nás všetkých, aby sme na swape zbytočne nepostávali a nečakali. Prosím, buďme k sebe ohľaduplní.


Taktiež je dôležité všímať si ľudí a priestor okolo seba, aby sme dokázali dodržiavať dvojmetrovú vzdialenosť od ostatných účastníkov.


Jednotlivé albumy nájdete tu:

DETSKÉ OBLEČENIE

HRAČKY

OBLEČENIE PRE DOSPELÝCHPre všetko dôležité sledujte naše sociálne siete (Facebook, Instagram) a program.

 

foto: unsplash