Pleťové oleje

Pleťové oleje sa stávajú viac a viac populárnejšie, a mýtus, že olej iba mastí pleť, zapcháva póry a je vhodný najmä pre ženy so suchou pleťou, sa pomaly vytráca. Sama mám sklony k mastnejšej pleti, a pleťový olej používam na dennej báze, a krém mám skôr ako podklad pod makeup. Poďme si povedať pár faktov, ktoré vás presvedčia, alebo iba utvrdia v tom, že pridanie pleťového oleja do vašej dennej rutiny, je proste must:

  • Veľmi ľahko sa vstrebávajú do pleti.

  • V zložení pleťových olejov nenájdete škodlivé, chemické či konzervačné látky,  parabény- preto majú oleje oveľa kratšiu trvanlivosť, SLS či umelé parfémy.

  • Pleťové oleje obsahujú mnoho prospešných látok- minerálne látky, nenasýtené mastné kyseliny, a vitamínov skupiny A,B,E.

  • Ľahko sa vstrebávajú do pokožky a pre pleť nie sú cudzie. Pretože tuk, ktorý máme pod pokožkou sa od tuku rastlinných olejov, chemickým zložením veľmi neodlišuje.

  • Prirodzene sa v nich nachádza ochranný faktor 2 až 4, takže vašu pleť chráni pred slnečným žiarením a tým pádom aj pred predčasným starnutím (samozrejme, neodporúčame ich používať ako náhradu ochranných prípravkov). 

  • Po nanesení vytvoria na vašej pokožke tenkú vrstvičku, ktorá nebráni pleti dýchať, a chráni ju voči vonkajším vplyvom- mrazu, vetru, chemikáliám.V našej Baterkárni máme taktiež veľmi radi prírodné oleje, a hlavne milujeme ich viac účelovosť. Medzi naše najobľúbenejšie patria:


Makový olej Ravita - obsahuje kyselinu linolovú, ktorú vieme získať iba z vonkajších zdrojov, a výnimočný zastúpená zložka je vápnik- obsahuje až 12-krát viac než mliečne výrobky.


Sezamový olej Ravita - ak hľadáte náhradu nočného krému, tu je riešenie. Počas spánku vám s pokožkou urobí divy. Obsahuje okrem vitamínov A,B,E aj vitamín C a F.


Konopný olej Ravita - netreba sa zľaknúť jeho zelenej farby, ktorú si zachováva vďaka lisovaniu zastudena a vysokému obsahu chlorofylu. Je účinný na atopický ekzém, zmierňuje popálené miesta a taktiež pomáha nám ženám pri mykóze.


Organický Argánový olej Kvitok - určite ste už neraz počuli výraz ,,marocké zlato’’, ktorý sa spomína hlavne s argánovým olejom. Taktiež je známa jeho všestrannosť v kozmetickom a farmaceutickom priemysle. Pretože zabraňuje starnutiu kožných buniek, pleť vyhladzuje a spevňuje. Je taktiež veľkým pomocníkom pri kožných ochoreniach- lupienka, ekzém, hnisavý zápal kože, akné a mnohé iné.


Šípkový olej Botanica Slavica - tento olej je tiež kamarátom staršej a namáhanej pleti. Pomáha pri hydratácii, vyhladení a elasticite pokožky.


Mrkvový olej Botanica Slavica - je výborným parťákom v letnom období, vďaka vitamínu K a betakaroténu a jeho schopnosti aktivátora jednotného a zdravého opálenia. Je taktiež bohatý na vitamíny A,B,C,D,E, vápniku, draslíku, sodíku a železa. Je vhodný pre poškodenú a problematické pleť. Jedným slovom ZÁZRAK v jednej fľaštičke!


foto: kvitok.sk

***


O autorke

Keď raz uvidíte babu sedieť na terase s espressom a maskou na tvári, smejúc sa s jej najlepšou kamarátkou, budem to s najväčšou pravdepodobnosťou ja. Som veľký milovník kávy a cheesecakov. A moja srdcovka je kozmetika, hlavne tá lokálna- slovenská a česká. Keď práve nepíšem články, tak čítam knihy (vedľa mňa sa mi práve povaľuje čítačka s úvodnou stranou knihy Môj príbeh).

Sra Ferenkovjpg

Články pre nás i pre vás píšu naše úžasné dobrovoľníčky. Delia sa s vami o svoje skúsenosti, názory a pohľad na svet. Baterkáreň nenesie zodpovednosť za údaje v článkoch a názory jednotlivých autoriek.