NOVINKA v Komunitnom Reuse Centre Baterkáreň

S novým rokom prichádzajú aj nové zmeny (príjemné, konečne), ktoré sa týkajú nášho reuse centra. Pozitívnou správou je, že opäť začíname prijímať oblečenie a rôzne predmety. Každý týždeň bude vyhradený na prijímanie určitých vecí, takže prednostne budeme prijímať práve tie. Pre február platí nasledovné prijímanie vecičiek:

 

1. – 5. februára – Týždeň detského oblečenia

Počas tohto týždňa je možné nosiť detské oblečenie a doplnky (fľaše, cumlíky, podbradníky,...).Všetko musí byť funkčné, nie nadmerne opotrebované a čisté.  Množstvo: max 1-2 bežné tašky.

 

8. – 12. februára – Týždeň hračiek

Počas tohto týždňa je možné hračky a hry (hračky pre najmenších, stavebnice, autíčka, bábiky, lopty, vkladačky, skladačky, puzzle,...).Všetko musí byť funkčné, nie nadmerne opotrebované a čisté. Plyšové hračky z hygienických dôvodov neprijímame.  Množstvo: max 10 hračiek (sady a počítajú za 1ks).

 

15. – 19. februára – Týždeň oblečenia pre dospelých

Počas tohto týždňa je možné nosiť oblečenie pre dospelých a doplnky (neopotrebované topánky, kabelky, kravaty, opasky, klobúky, bižutériu). Všetko musí byť funkčné, nie nadmerne opotrebované a čisté. Množstvo: max 1-2 bežné tašky.

 

22. – 26. februára – Útulok offline

Počas tohto týždňa je možné nosiť rôzne potreby do domácnosti (sady riadov, šálok, pohárov, nepoškodené hrnce, bytový textil,...), dekorácie (obrazy, sviečky, sošky,...) a rôzne drobnosti (kancelárske potreby, kozmetika a drogéria pred dátumom spotreby, trvanlivé potraviny). Všetko musí byť funkčné, nie nadmerne opotrebované a čisté. Maximálne 10 kusov (sady sa počítajú za 1ks).

 

Počas celého mesiaca budete môcť taktiež kedykoľvek priniesť knihy v maximálnom množstve 5ks.


(pre informácie o ďalších mesiacoch sledujte náš program a naše sociálne siete; FB & Instagram)


V momentálnej situácii nemôžeme robiť podujatia či ponúkať veci v Baterkárni prostredníctvom fyzického reuse centra.  Ponúkame ich prostredníctvom online priestoru (viď nižšie). Hneď, ako nám to situácia umožní prechádzame opäť na vystavovanie prinesených vecí podľa týždňov (to znamená, že počas týždňa hračiek budete môcť nosiť hračky a budú u nás aj vystavené, takže si z nich môžete tiež vziať :) 

 

Od 1. februára však prichádza novinka, na ktorú sme sa naozaj veľmi tešili. Keďže sme sa stali slovenským prevádzkovateľom úspešného českého webu Nevyhazujto.cz (slovenská verzia Nevyhadzujte.sk), naše reuse centrum bude od februára k dispozícii práve na tomto portáli.

 

  

Čo je Nevyhadzuje.sk?

Českí mládenci mali parádny nápad, vytvoriť jednoduchú webstránku, kde ľudia budú ponúkať svoje veci zadarmo, prípadne za odvoz či poštovné. Oslovili nás na spoluprácu a dnes už môžete slovenský variant tohto webu využívať aj vy.


Na stránke si jednoducho vytvoríte profil, prostredníctvom ktorého môžete podarovať svoje veci alebo si nájsť rôzne podarované veci od iných členov. Jedným z týchto členov je aj naša Baterkáreň, preto na jej profile nájdete ponuku všetkých predmetov, ktoré momentálne ponúka a môžete si ich prostredníctvom tejto stránky zarezervovať. Na profile môžete označiť sledovanie Baterkárne, aby vám nič neušlo :) Dôležité je pozorne si prečítať pravidlá, aby ste mali istotu že je váš inzerát v poriadku a že nebude zmazaný. 

 

Ako si môžem veci z Baterkárne zarezervovať?

Na to, aby ste si mohli veci z nášho reuse centra rezervovať, musíte sa zaregistrovať na stránke www.nevyhadzujte.sk . Jednoduchými krokmi si vytvoríte profil, na ktorý aj vy sami môžete pridávať veci. Potom sa už len rozhliadate, čo by sa vám páčilo (či už z nášho reuse centra, alebo od iných používateľov. Aby sa vám zobrazovalo len to, čo práve ponúka Baterkáreň, stačí vybrať lokalitu Baterkaren a je to :)

 

Keď nájdete niečo, čo sa vám zapáči, kliknite na fotografiu. Otvorí sa vám celý inzerát, v ktorom vidíte dôležité informácie o danom predmete. Následne kliknete na tlačidlo CHEM TO! Teraz už len čakáte na potvrdenie od ponúkajúceho. Treba však myslieť na to, že ponúkajúci má právo si zo záujemcov vybrať. Rezervácie vecí z Baterkárne budú fungovať ako doteraz, to znamená, že vec bude rezervovaná pre toho, kto o ňu prejaví záujem prvý.  

 

Keď si vec z Baterkárne zarezervujete a my vašu rezerváciu potvrdíme, príde vám na portáli správa, že sme si vás vybrali a môžeme dohadovať dodanie. Na výber máte z dvoch možností. Jednou z nich je staré dobré vyzdvihnutie v Baterkárni, no pribúda aj možnosť zaslať rezervované predmety do Z-pointu Zásielkovne (v tomto prípade je potrebné vopred uhradiť poštovné 2,50€, podľa platného cenníka Zásielkovne). 


Taktiež vám v správe pripomenieme, že veci z Baterkárne sú ponúkané za symbolické príspevky za využitie reuse centra, vďaka ktorým môže fungovať naša Baterkáreň a naše občianske združenie v nej môže usporadúvať rôzne podujatia.

 

Hotovo! Už žiadne preklikávanie, hľadanie, vypisovanie :) Pár jednoduchých klikov a je to.Ak si tento nový systém neviete predstaviť, odporúčame si pozrieť naše inštruktážne video.


Môžem svoje veci cez stránku predávať?


Nie. Stránka funguje VÝHRADNE na darovanie (za odvoz či poštovné). Akékoľvek predávanie je na stránke ZAKÁZANÉ a inzeráty, ktoré budú mať takúto povahu budú ZMAZANÉ.

 

Aj napriek tomu, že portál slúži výhradne na darovanie, naše komunitné centrum funguje aj naďalej formou symbolických príspevkov za využitie služieb reuse centra. Komunikácia príspevkov je schválená prevádzkovateľmi, náš profil funguje v spolupráci s projektom Nevyhadzujte.sk, ktorého sme súčasťou. V textoch inzerátov nájdete link na odporúčané výšky príspevkov za využitie reuse centra aby ste mali lepšiu predstavu.  V správe vám ešte pripomenieme, že príspevkom podporujete naše komunitné reuse centrum, aby sme si boli istí, že máte všetky informácie. A čo albumy na Facebooku, nájdem v nich ešte oblečenie a ostatné predmety?

Nie, albumy na Facebooku budú v prvý februárový týždeň zmazané. Nebojte sa však, veci, ktoré v nich boli a ešte neboli zarezervované pre vás odfotíme znova a nájdete ich na stránke www.nevyhadzujte.sk. Ak však u nás máte odložené veci, poponáhľajte sa!Odkedy sa môžem na stránke www.nevyhadzujte.sk zaregistrovať?

Hneď ako dočítate tento článok, čo bude za 3, 2, 1...  
nevyhadzujtepng

  

 

nevyhadzujteskpng