Ako funguje Baterkáreň počas krízy?

Mnoho prevádzok má teraz veľké ťažkosti spôsobené touto dobou vírusovou a ani my nie sme výnimkou. Naša Baterkáreň sa skladá z viacerých častí, pričom každá z nich je momentálne do istej miery obmedzená. Opatrenia sa síce už mierne uvoľnili, ale predsa len nie všetko funguje úplne postarom. Nejedná sa len o bezobalový obchod, i keď značnú časť tvorí práve ten, ale aj o ďalšie jeho odvetvia pod jednou strechou. Tak ako to teraz fungujeme?


BEZOBALOVÝ OBCHOD


Bezobalový obchod funguje aktuálne pomocou rozvozu, pričom tovar si môžete z pohodlia vášho domova objednať pomocou správy, mailu obchodik@sauvedom.sk alebo jednoducho cez náš e-shop. Zároveň nás však môžete navštíviť v našej kamennej predajni v Trnave, v pondelok-piatok od 10:00 do 18:00 a v sobotu od 9:00 do 12:00. Primárne sa venujeme predajom produktov čapovanej či sypanej drogérie, ale môžete si objednať čokoľvek z našej e-shop ponuky. Dokonca sme spojili sily s prevádzkou Ovocno, kde si môžete vybrať zo širokej ponuky vždy čerstvého ovocia od lokálnych dodávateľov, BEELOL ktorý je predajcom medových sladkostí a s obchodíkom Špajzka, ktorá sa sústredí na zero waste predaj potravín. Ak bývate v Trnave, Váš nákup privezieme priamo pred vaše dvere alebo si ho môžete prísť vyzdvihnúť osobne.


VIRTUÁLNE SWAPY


Swap je spôsob takzvanej výmeny vecí. Môže ísť o predmety cez knihy, rastliny, hračky, ale azda najznámejší je swap oblečenia. Pri tejto výnimočnej situácií sa Vám snažíme sprostredkovať aj swapy kníh, rastliniek či rôznych drobností do domácnosti. 

Ako to teraz funguje? Všetky veci, ktoré máme aktuálne k dispozícii uverejňujeme v albumoch na našej Facebook stránke. Napíšete nám po fotku daného predmetu, o ktorý máte  záujem,  aby sme Vám ho pripravili a rezervovali. Na vašu rezerváciu vždy najskôr reagujeme odpoveďou a následne si je možné predmet prevziať. Samozrejme, platí pravidlo nosenia rúška, či inej alternatívy prekrytia tváre. Naša knižnica sa nachádza hneď pri dverách, cez ktoré treba vchádzať vždy po jednom. Taktiež Vám poskytneme jednorázové rukavice a/alebo dezinfekciu rúk. Vybraný predmet Vám však vieme aj nachystať k objednávke tovar cez eshop a priniesť/ zaslať poštou. 

Vecičky, ktré vám už neslúžia, no sú vo veľmi dobrom stave môžete aj priniesť.  Kníh môžete priniesť naviac 10, rastlinky nemajú obmedzený počet, rôzne ostatné predmety maximálne v pošte 5ks. V prípade, že ste si nie istý, či môžete do swapu niečo priniesť, pokojne nám napíšte cez naše sociálne siete. 

Náš Útulok vecí, Knižný swap či Swap rastliniek nájdete na našom Facebooku. 


SEKÁČ


Možno viete, možno nie, 22.4. sme pre vás otvorili aj charitatívny sekáč! A viete čo je ešte viac super? Že kúpou tohto oblečenia pomôžete hneď niekoľkokrát. Ak Vám padne do oka niečo z našej ponuky čistého, značkového a často aj nenoseného oblečenia, dáte tak druhú šancu kúskom, ktoré by inde využitie už asi nenašli. Zároveň, výťažok z predaja poputuje na podporu fungovanie našej Baterkárne počas tejto náročnej doby. Veci sa skúšať nemôžu kvôli preventívnym opatreniam, prosíme vás preto o pochopenie. V ponuke je detské aj dospelácke oblečenie, ktoré čaká na svoj nový, milujúci domov.


ČO VIAC?


Plánujeme pre Vás prvý karanténny swap už túto sobotu, 2. mája od 12:00-15:00! Fungovať budeme za určitých hygienických opatrení, ktoré bude treba dodržať. Vstup bude už pri schodoch od parkoviska, kde skontrolujeme či máte rúška, budú vám vydezinfikované ruky (bez rúška ďalší vstup zakázaný), dostanete tašku na veci zo swapu. Vstupné bude 2 eurá, vstup povolený maximálne po dvoch osobách, vrátanie detí. Veci nebude možné skúšať ale vybrané veci len vložíte do tašky od nás. Swap sa bude konať vonku pred prevádzkou, kde bude možné priniesť veci do stredy, 29. apríla. Oblečenie prinesené v deň swapu bohužiaľ nebude možné od vás prevziať. Po ukončení vášho výberu odovzdáte vešiaky pri vchode a pustíte na rad daľších záujemcov. Ak by ste k nám nevedeli trafiť, toto by Vám malo pomôcť https://baterkaren.sk/kontakt.


Sledujte náš Facebook pre info o online kurzoch a live streamoch, webinároch, swapoch a všetkom aktuálnom, zaujímavom a dôležitom!


***

O autorke

Info o mne? Som študentka bilingvalneho gymnázia v Bratislave. Už to bude dajaký čas, čo sa zaujímam o udržatelnosť žitia a pomoc našej planéte. Medzi moje najväčšia záľuby patrí čas strávený v prírode alebo s mojím konským parťákom.terezjpg