Čo všetko dokáže riaSENka od HILING?

Tí, čo sa pohybujú už dlhšie vo svete prírodných a takzvaných less waste produktov už istotne o riasenke v malej kovovej škatuľke počuli nie jeden raz. Ak ste o nej ešte nepočuli, dovoľte mi, aby som vám ju predstavila. Riasenka SEN je s láskou ručne robená slovenská riasenka slúžiaca na zvýraznenie mihalníc. V dnešnom článku vám priblížim jej používanie a pridám pár tipov na jej iné využitie.

Keďže rada skúmam, ako využiť funkcie jedného produktu aj na iné účely, a v tomto prípade som sa nechala inšpirovať samotnou Híling (@hiling.zdrava.krasa), používam riaSENku aj ako obočienku a linku. Na linku však odporúčam špeciálny štetec so silikónovou špičkou. Nielen že sa s ním linka dobre nanáša, no ide aj jednoducho umyť.


Foto návod:

Budeme potrebovať:

  • Vyčistenú tubu a štetinku od starej špirály

  • Štetec so silikónovou špičkou

  • RiaSENku

  • Klieštiky na vytáčanie mihalníc (najmä ak máte také „strechy“ ako ja)

IMG_5714jpeg


Základom je vytvoriť si pomocou vody na povrchu riasenky „kašičku“. Neodporúčam olivový olej , nakoľko s ním nemám príliš dobré skúsenosti; na mihalniciach mi nezaschol a riasenka sa mi potom otláčala na viečko. Môžete však skúsiť iný druh oleja (poteším sa vašim recenziám).

IMG_5715jpegNásledne pomocou starej štetinky aplikujem na obočie či riasy podľa potreby. Používať riaSENku na obočie odporúčam najmä dievčatám a ženám, ktoré sú tmavé typy alebo majú tmavý pigment. Na fotografii si môžete porovnať namaľované obočie s nenamaľovaným. 


IMG_5718jpegPri maľovaní linky postupujeme tak isto, no namiesto starej štetinky použijeme štetec so silikónovou špičkou, ktorý v „kašičke“ poriadne ponamáčame. Následne aplikujeme.

IMG_5724jpeg


A takto sa dokážete obstojne namaľovať v podstate iba s jedným produktom. Povedala by som, že táto riasenka je vhodná najmä pre dievčatá a ženy, ktoré nepreferujú veľmi výrazné líčenie a majú radšej jednoduchosť, prípade si radšej zachovávajú prirodzenosť, no občas sa chcú namaľovať na výnimočnú príležitosť.

hling prrodna riasenkajpeg


Ja som si riasenku Híling obľúbila najmä preto, že viem, kto  ju konkrétne vyrobil, no i preto, že je jednoduchá, prírodná, ľahká na pocit a najmä bezodpadová. Po minutí produktu je možné dať si plechovičku znova naplniť.  

-E.K.-


foto: -E.K-, Híling Zdravá Krása 


***


O autorke

Ahojte, moje meno je Erika.

Momentálne som v maturitnom ročníku na SOŠ pedagogickej v Modre a čoskoro oslávim svoje 19. narodeniny. Už ako dieťa som veľmi rada písala poviedky a príbehy z môjho vymysleného sveta, a keďže sa okrem učenia venujem aj písaniu básničiek a začala som písať knihu, rozhodla som sa ozvať milým dievčatám z Baterkárne a stať sa „virtuálnym členom tímu“. Písanie článkov pre tento web v sebe spája moju chuť písať, lásku k prírode a všetkému živému a možnosť pomáhať ľuďom.  

Ak by ste sa o mne chceli dozvedieť viac, nájdete ma na Instagrame pod menom: @erzi.krall


Články pre nás i pre vás píšu naše úžasné dobrovoľníčky. Delia sa s vami o svoje skúsenosti, názory a pohľad na svet. Baterkáreň nenesie zodpovednosť za údaje v článkoch a názory jednotlivých autoriek.